International 7 Wonders Cup – Czesi z Pucharem Marszałka

W  Braniewie zakończył się dwudniowy turniej piłkarski International 7 Wonders Cup 2011. Impreza była zwieńczeniem młodzieżowych  zawodów Mazury 7 Wonders Cup, które rozegrano na Warmii i Mazurach w minionym sezonie. Młodzi zawodnicy nie tylko grali, ale także wspierali Mazurskie Jeziora - jedynego polskiego kandydata  w konkursie na 7 nowych cudów natury. W Braniewie wystąpili - prócz gospodarzy – zawodnicy-amatorzy z polskich miast, także goście zagraniczni. Główną nagrodę - Puchar Marszałka Województwa Jacka Protasa wywalczyli Czesi.

 

Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Rozegrano około 50 spotkań, a więc był to prawdziwy maraton, w którym najlepiej czuli sie goście z Czech. Właśnie oni i zespół godspodarzy z Braniewa zdobyli po 24 punkty, ale w bezpośredniej potyczce lepsi okazali się Czesi i oni sięgnęli po główce trofeum – Puchar Marszałka Województwa. W sobotę pogoda uczestników nie rozpieszczała, w niedziele świeciło już słońce i wszyscy czuli sie znakomicie. Wprawdzie nikt tu się nie oszczędzał, ale charakter turnieju i jego przesłanie narzuciły określone zachowania: fair play i szacunek dla rywali. Turniej odbił się szerokim echem, a obecność zagranicznych ekip powinna wpłynąć na promocję naszego regionu

Oprócz sportowej rywalizacji  organizatorzy zaplanowali wycieczki promujące województwo warmińsko-mazurskie (Frombork, Braniewo, rejsy po Zalewie Wiślanym). Zawodnicy czynnie uczestniczyli  w Dniach Braniewa, odbyło sie też spotkanie integracyjne i z całą pewnością pomogło to w nawiązaniu kontaktów.

Kolejność w turnieju

1 Czechy – 24 pkt.

2 Braniewo – 24 pkt.

3 Frombork – 20 pkt.

4 Radomsko – 14 pkt.

5 Trójmiasto – 14 pkt.

6 Rosja – 8 pkt.

7 Bydgoszcz – 7 pkt.

8 Ukraina – 7 pkt.

9 Olsztyn – 6 pkt.

10 Niemcy 3 pkt.

11 Gdańsk 2 pkt.

Turniej wspierał Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x