IV Ogólnopolski Turniej Stomil Cup 2015 – Moc atrakcji i sportowych wrażeń

Już w najbliższy czwartek (15 stycznia) w Olsztynie rozpoczyna się wielka impreza piłkarska IV Ogólnopolski Turniej Stomil Huvepharma Cup 2015. Organizatorzy – Akademia Piłkarska Stomil, przygotowali jak zwykle moc atrakcji. Głównym wątkiem jest rywalizacja młodych piłkarzy, ale z całą pewnością kibiców przyciągną inne wydarzenia m. in. obecność znanych artystów, czy zawodników, którzy tworzyli historię futbolu w Polsce i Olsztynie.

Wszystko rozpocznie się 15 stycznia konferencją szkoleniowo-metodyczną, w którą zaangażował się również Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Wart podkreślenia jest udział w spotkaniu selekcjonera reprezentacji Polski U-15 Bartłomieja Zalewskiego. Uczestnicy turnieju wchodzą już w taki wiek, że mogą trafić do kadry, warto więc poznać szkoleniowca.

W programie Stomil Cup przewidziane są dwa turnieje. W piątek (16 stycznia) w Uranii wystąpią młodsi piłkarze roczników 2004/2005. Zaproszono dziesięć zespołów

Oto lista

Don Bosco Ostróda, Stomil Olsztyn, Widok Skierniewice, Mławianka Mława, AP Stomil Olsztyn, VFL Osanbruck, Znicz Pruszków, Naki Olsztyn, Wigry Suwałki i Jagiellonia Białystok.

W sobotę i niedzielę odbędzie się turniej główny. Tu stawka jest bardzo starannie wyselekcjonowana:

Stomil Olsztyn, Widzew Łódź, Motor Lublin, Lechia Gdańsk, Rona 03 Ełk, Warta Poznań, Znicz Pruszków, Talent Białystok, Stadion Śląski Chorzów, AP 21 Kraków, Śląsk Wrocław, Widok Skierniewice.

Dużym wydarzeniem przedturniejowym będzie piątkowe (godz. 18) losowanie grup turnieju głównego w kinie „Helios” Ceremonia będzie miała bardzo uroczysty charakter i wprowadzi nas wszystkim w atmosferę sportowych zmagań. Będzie to prawdziwa Gala. W programie oprócz losowana przewidziano premierę filmu dokumentalnego o Stomil Cup, grafikę przygotowana przez firmę NETTOM, przedstawieni zostaną specjalni goście i drużyny. Dowiemy się też kto z kim zagra w turnieju Artystów

Piłkarze zagrają na specjalnej nawierzchni, która nie tylko przykuwa wzrok, ale również stwarza możliwości zaprezentowania wysokich umiejętności.

Tych nie zabraknie młodym adeptom, a przede wszystkim starszym zawodnikom, którzy zakończyli już karierę, a przeszli do historii polskiego i olsztyńskiego futbolu. Tegoroczny turniej odbywa się w roku jubileuszu 70-lecia Stomilu, stąd pomysł rozegrania w sobotę meczu między Gwiazdami Klubu (wystąpią zawodnicy kilku generacji) i Kadrą Jerzego Engela. W tym zespole swój udział zapowiedzieli m. in. Michał Żewłakow, Jarosław Bieniuk, Piotr Świerczewski, Tomasz Kłos, Mirosław Szymkowiak, Tomasz Frankowski. Jeśli po drugiej stronie staną: Sylwester Czereszewski, Tomasz Sokołowski czy Mirosław Romanowski możemy spodziewać się wielkiego widowiska.

Artystyczne, a także sportowe atrakcje zapewnią znane formacje muzyczne i kabaretowe: Enej, Afromental, LemON czy Kabaret Skeczów Męczących. Humoru i emocji więc nie zabraknie.

Uranią zawładnie niewątpliwie futbol i to w różnych wymiarach. Trzeba to po prostu zobaczyć.

Program

15.stycznia Konferencja Trenerska

16.stycznia Turniej dla rocznika 2004/2005

16.stycznia Losowanie grup dla rocznika 2002/2003 w Kinie Helios

17/18.stycznia Turniej dla rocznika 2002/2003

17.stycznia wieczorny event

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk Olsztyn Ostróda Piłka nożna Stomil Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x