Jedynka Nidzica piąta w Real Cup 2012 – Po wspaniałym półfinale – niedosyt

Niedosytem zakończył się udział chłopców z nidzickiej „Jedynki” w finale krajowym Real Junior Cup w Jankach pod Warszawą. Niedzielny turniej (09.06.2012) dostarczył zarówno wszystkim uczestnikom jak i kibicom niesamowitych wrażeń. Finał krajowy był rozgrywany w specjalnej strefie, gdzie każdy z uczestników mógł wziąć udział w wielu konkursach i zabawach – a tym samym wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Jedynka Nidzica zajęła piąte miejsce, co na pewno jest sukcesem, ale ambitni chłopcy liczyli w finale na więcej.

 

Nasza reprezentacja po wygraniu eliminacji wojewódzkich i półfinału krajowego, tym razem do rywalizacji stanęła z zespołami KS Czeladź (4:10), oraz Orzeł Sypniewo (11:16). Niestety dwie porażki zakończyły przygodę naszej drużyny z tą imprezą. Tym większy niedosyt, że nidziccy piłkarze w każdym z meczów grupowych praktycznie nie podjęli walki. Na pocieszenie atrakcyjne nagrody naszym piłkarzom, za zajęcie piątego miejsca w turnieju wręczał sam Jerzy Dudek.

Zwycięzcą rywalizacji chłopców (rocznik 1999-2000) została drużyna Stali Rzeszów, która w finale pokonała naszego grupowego rywala –KS Czeladź. Nagrodą główną był wyjazd zespołu na jeden z meczy ćwierćfinałowych turnieju EURO 2012. Cała oprawa turnieju, szereg eliminacji i mnogość zespołów (ponad 250 w naszej kategorii z całego kraju) nadaje tego typu turniejom bardzo wysokiej rangi.

Warto wrócić jeszcze do półfinału w Gdańsku, gdzie nidziczanie zaprezentowali pełnię swych możliwości. Przed piłkarskimi zmaganiami (w ramach przedturniejowego relaksu), nasza drużyna wizytowała jeden z obiektów euro 2012 – PGE Arenę w Gdańsku. Nie zabrakło również spaceru brzegiem morza. „Potężna” dawka jodu znacznie pomogła naszym młodym piłkarzom w wygraniu „nadmorskiego” turnieju.

Nidzicka „Jedynka” grała kolejno w grupie B z Górznem (9:5) oraz z Wejherowem (6:9). Po zajęciu drugiego miejsca w grupie w półfinale spotkała się ze zwycięzcą grupy A – drużyną Sparta Sycewice. Po dramatycznym meczu (11:10) to Nidzica cieszyła się z awansu do meczu finałowego. W drugim półfinale Wejherowo uległo Pruszczowi Gdańskiemu 7:2. W wielkim finale górą okazali się nasi piłkarze, którzy wygrali 10:8.

Skład jedynki Nidzica:

Wiktor Kordowski, Mateusz Mętlicki, Mateusz Rogoziński, Mateusz Cieślak, Rafał Uzdowski, Dominik Pyracki. Trener Marcin Kosobucki.

{AdmirorGallery}nidzi12{/AdmirorGallery}

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x