Jedyny taki „orlik” w mieście – Panie Janku można grać?

Boiska piłkarskie zimą to wielki problem, ostatnio szczególnie... ale są ludzie , którzy bezinteresownie potrafią młodym i nie tylko pasjonatom piłki nożnej “stworzyć zielone boisko” zimą w naszym mieście. Chcielibyśmy im za Waszym pośrednictwem podziękować. Napisali do nas: Dzieci, Rodzice i trenerzy NAKI korzystający z boiska „Orlik” przy ul. Jagiellończyka. Publikujemy tekst z wielką przyjemnością, mając nadzieję, że wyciągną z tego wnioski administratorzy i właściciele innych obiektów.

 

„Panie Janku możemy grać ? ”. Odpowiedź pana Janka trenera i animatora sportu zawsze od kilku lat bez względu na porę roku i aktualną aurę jest taka sama „ Tak można ”. Co należy rozumieć, że boisko jest odśnieżone i gotowe do przyjęcia pasjonatów piłki nożnej. Jedyny taki „Orlik” w mieście jest tylko przy ul. Jagiellończyka, zawsze zielony, nawet podczas ostatnich obfitych opadów śniegu . Boiska ze sztuczną trawą na całym świecie są powierzchniami przeznaczonymi głownie do gry w piłkę nożną
w okresie jesiennym i zimowym, kiedy naturalna trawa jest zazwyczaj mocno nasiąknięta wodą i nie nadaje się do gry.

U nas w Polsce jest odwrotnie, dlaczego ? Po prostu nikomu się nie chce odśnieżać ! Na Jagiellończyka jest inaczej i wiele dzieci i młodzieży jest za to wdzięczna, że może w ciemne, mroźne i śnieżne zimowe dni pograć w piłę na zielonej murawie. Na wspomnianym „Orliku” trenują również młodzi zawodnicy Szkółki Piłkarskiej „Naki”, którzy wspólnie ze swoimi rodzicami i trenerami bardzo chcieliby podziękować P. Barbarze Franusz dyrektor Gimnazjum nr 6 za sprawne zarządzanie
i organizację prac na terenie szkoły i kompleksu sportowego „Orlik”. W sposób szczególny podziękowania kierowane są do p. Aleksandra Zamarii oraz p. Janka Wojkowskiego gospodarza „zielonego orlika”, za ogromny wysiłek i pracę włożoną w przygotowanie boiska.

Dzieci, Rodzice i trenerzy NAKI korzystający z boiska „Orlik” przy ul. Jagiellończyka

{AdmirorGallery}jagie5{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x