Juniorki młodsze w finałach MP – W Barczewie emocje i…kartki

Meczami w Barczewie z Mazowszem piłkarskie reprezentacje dziewcząt Warmii i Mazur zakończyły eliminacje do Mistrzostw Polski juniorek młodszych (16 lat) i młodziczek (13 lat). Wyniki ostatnich spotkań nie miały już większego znaczenia. Starsze zawodniczki wcześniej zapewniły sobie awans do czołowej ósemki w kraju. Zajęły w grupie drugie miejsce, a ostatni mecz zremisowały 0:0. Młodziczkom nie udało się zakwalifikować do decydującej fazy MP. W Barczewie dość wyraźnie przegrały z Mazowszem 1:4 (0:3). Widać postęp w grze naszych dziewcząt. Kobiecy futbol w regionie znalazł podatny grunt.  Powstają nowe zespoły, zawodniczki grają z miesiąca na miesiąc lepiej.

Juniorki młodsze

Warmia i Mazury – Mazowsze 0:0

Zwycięstwo dawało nam pierwsze miejsce w grupie, ale mimo wszystko faworytkami były zawodniczki ze stolicy. W pierwszej połowie to one prowadziły grę, za to po przerwie uwidoczniła się przewaga zespołu Warmii i Mazur, któremu zabrakło trochę szczęścia (słupek i poprzeczka). Mimo że mecz nie miał aż tak dużego ciężaru gatunkowego emocje trwały do samego końca. W ostatnich dziesięciu minutach rywalki grały w osłabieniu, jedna z nich otrzymała czerwona kartkę za niesportowcy gest. Piętnując zachowanie młodej piłkarki należy jednak dodać, że została sprowokowana przez fatalnie zachowujących się widzów. Mieliśmy nadzieje, że udział kobiet w piłkarskich meczach złagodzi obyczaje, ale jak się okazuje nic z tego.