Kadra U-18 naszpikowana stomilowcami – Przyjemne wrażenie i szansa na coś nowego

W kadrze narodowej 18-latków powołanych przez trenera Marcina Dornę na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim znalazło się aż trzech piłkarzy olsztyńskiego Stomilu: Wojciech Dziemidowicz, Arkadiusz Mroczkowski i Karol Żwir. Nie raz podkreślaliśmy, że w olsztyńskim klubie jest to szczególnie utalentowany rocznik do tego od początku prowadzony systemowo i z konkretna wizją. Szkoda tylko, że tak dobrej drużynie nie udało się stanąć na podium Mistrzostw Polski. W każdym razie olsztynianie stanowią w kadrze poważną siłę. W kadrze 17-latków znalazł się Oskar Zawada – do niedawna zawodnik DKS Dobre Miasto, ale już reprezentujący VFL Wolfsburg.

 

Mamy nadzieję, że odpowiedzialne za ruchy transferowe w olsztyńskim klubie osoby zdają sobie sprawę, że dysponują dużym potencjałem, który stanowi znakomite zaplecze I-ligowej drużyny. Zresztą Karol Żwir od czasu do czasu wstępuje w zespole seniorów. Wymieniona trójka kadrowiczów to tylko przedstawiciele całej generacji. Nie wiadomo jak dalej rozwinie się talent zawodników, ale jest to niepowtarzalna szanse by w najbliższych sezonach pierwszy zespół zasilali swoi piłkarze , a to ogromny kapitał.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x