Kadry młodzieżowe W-M ZPN w Trójmieście – Obiecujący sprawdzian

Na zakończenie piłkarskiego roku dwie reprezentacje młodzieżowe (roczniki 1995 i 1996) Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozegrały serie spotkań sztucznej trawie AWF w Gdańsku. Miała to być duża impreza, ale ze względu na niepewną aurę część zgłoszonych drużyn nie pojawiła się w Trójmieście. Nasi pojechali i wracają bardzo zadowoleni: z wyników i z zupełnie dobrych warunków, w jakich przyszło im grać.

 

Sobota

Starsi chłopcy (1995) pokonali reprezentacje Pomorza 3:2 (1:1). Bramki zdobyli: Bartosz Rynkiewicz (Błękitni Orneta), Karol Żwir (OKS 1945 Olsztyn) i Bartłomiej Bartkowski (Warmia Olsztyn). Zespół Adama Łopatko dominował przez całe spotkanie, powinien wygrać znacznie wyżej. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach w obronie, ponadto nie wykorzystaliśmy wielu doskonałych sytuacji.

Młodsza drużyna Warmii i Mazur prowadzona przez Janusza Czerniewicza w pierwszym sobotnim meczu zremisowała 2:2 (0:0) z Pomorzem. Na listę strzelców wpisali się: Damian Garbacik z Granicy Kętrzyn i Oskar Zawada z OKS 1945 Olsztyn. Wynik odpowiada temu, co działo się na boisku.

W kolejnym spotkaniu zespół olsztyński zwyciężył Arkę Gdynia 7:0 (3:0). Aż trzy bramki uzyskał Oskar Zawada, dwie: Patryk Chodkowski z Błękitnych Orneta i po jednej: Adam Borkowski  (Pisa Barczewo) oraz Kamil Maternik (Warmia Olsztyn). Jednostronny mecz, trener miał okazje wypróbować w kadrze wielu zawodników.

Niedziela

W niedzielę nasz młodszy zespół wygrał rewanżowy mecz z Pomorzem 3:2 (1:0) po bramkach: Oskara zawady (OKS 1945), Damiana Garbacika (Granica Ketrzyn) i Adama Borkowskiego (Pisa Barczewo). W drugiej części trener Czerniewicz wpuścił na boisko sześciu zawodników, którzy kandyduja dopiero do gry w reprezentacji. Czy zobaczymy ich w spotkaniach o Puchar Michałowicza? Przekonany sie na wiosnę.

Reprezentacja Warmii i Mazur (rocznik 1995) po raz drugi zmierzyła sie z rówieśnikami z Pomorza i tym razem odniosła wysokie zwycięstwo 4:1. Bramki zdobyli: Michał Suchan, Dawid Szymonowicz, Karol Żwir (wszyscy OKS 1945) oraz Patryk Nowakowski (Zamek kurzętnik)

Mimo, że scenariusz pobytu, a przede wszystkim rozgrywania meczów w Gdańsku był ciągle zminiany wyjazd był bardzo udany, a wyniki sa naprawde budujące.

OKS 1945 (rocznik 1997 ) drugi w Turnieju „Lwy Gdańskie”

Zespół OKS 1945 (rocznik 1997) zajął drugie miejsce w prestiżowym turnieju halowym „Lwy Gdańskie”. W finale olsztynianie przegrali w serii rzutów karnych z gospodarzami – Lechią Gdańsk 1:2. W spotkaniu uzyskano remis 2:2.

Relacja ze strony internetowej zespołu OKS 1945 Olsztyn (rocznik 1997)

Na turniej udaliśmy się  w nieco okrojonym składzie  bo tylko w 8 a byli to:  Mierzej, Arczi, Adi, Biedrza, Soki, Byku, Koszał i Olek. Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy od skromnego zwycięstwa nad odwiecznymi rywalami za miedzy a mianowicie Jeziorakiem Iława 1 : 0. (Artur 1 bramka) Kolejne mecze to coraz większe zdobycze bramkowe:

OKS – Lechia II 97 6 : 0 (Mierzej 1, Byku 2, Sokół 2, Biedrza 1)

OKS – Lechia 98    7 : 0 (Artur1, Byku 1, Adi 2, Sokół 2, Mierzej1)

OKS – Pogoń Szczecin 5 : 0 (Artur 1, Byku 1, Mierzej 1, Sokół 2)

OKS – Jantar Pruszcz Gdański  6 : 1 (Artur 2, Byku 2, Sokół 1, Mierzej 1)

OKS – Zatoka Braniewo  3 : 1 (Artur 1, Sokół 1 , Mierzej 1)

Niedziela to zmagania finałowe (mecze rozgrywane systemem pucharowym)

Ćwierćfinał OKS – Salos Szczecin 5 : 1 (Adi 1, Artur 1, Biedrza 1, Sokół 1, Mierzej 1)

Półfinał OKS – Jeziorak Iława   4 : 0 ( Artur 1, Mierzej 1, Byku 1, Adi 1)

Finał

OKS – Lechia 97

2 : 2

(w karnych porażka 1 : 2)

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano zawodnika naszej drużyny A. Siemaszko

W trakcie turnieju strzeliliśmy swoim przeciwnikom aż 39 bramek tracąc tylko 5. Jest to kolejny sukces naszego zespołu na tym prestiżowym turnieju. Powtórzyliśmy zeszłoroczny sukces (miejsce na pudle) nie jest to I miejsce ale zawsze w pierwszej trójce.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x