KKP Stomilanki bez punktów w Rzeszowie – Krach po przerwie

W kratkę w tym sezonie gra nasz reprezentant w I lidze piłkarskiej kobiet – KKP Stomilanki. Niedzielny (26 września) mecz w Rzeszowie z Resovią był tego przykładem. Po dobrej pierwszej połowie i prowadzeniu 1:0 wystarczyło, że gospodynie wyrównały i gra olsztynianek się posypała. W efekcie przykra porażka 1:3 (1:0) z rywalkami, które były na pewno w zasięgu pod warunkiem zachowania spokoju i realizowania swojej taktyki.

Resovia Rzeszów – KKP Stomilanki Olsztyn 3:1 (0:1)

0:1 – Gabriela Kędzia (25), 1:1 – (58), 2:1 (70 karny), 3:1 (78)

KKP Stomilanki Olsztyn: Aleksandra Szczerbaczewcz, Paula Krech (80 Lena Trofimiuk), Gabriela Kędzia, Kristina Sivakova, Wiktoria Lewandowska, Kamila Osajkowska, Jaime Maria Turrentino (68 Daria Waszczuk ), Wioletta Tkaczyk, Adrianna Rosiak, Katarzyna Kałużna, Paula Zawistowska

W pierwszej części olsztynianki grały co najmniej poprawnie. Realizowały swój plan, dość łatwo rozbijały ataki rzeszowianek, same stwarzały sytuację, a jedną z nich wykorzystała Gabriela Kędzia. Po przerwie nic nie zapowiadało nieszczęścia. Niestety w 58 minucie po rzucie rożnym gospodynie przy biernej postawie olsztynianek wyrównały. Od tego momentu gra się otworzyła, ale też panował większy chaos. W nimlepiej czuły się futbolistki Resovii. Objęły prowadzenie z karnego po przypadkowym zagraniu ręką, a za kilka minut postawiły kropkę mad „i”.

Rolnik Biedrzychowice – Sportowa Czwórka Radom 6:1

Pogoń Tczew – UKS SMS II Łódź 5:0

Resovia – Stomilanki Olsztyn 3:1

Polonia Środa Wielkopolska – ROW Rybnik 4:1

Skra Częstochowa – SWD Wodzisław Śląski 26 września, 17:30

Ząbkovia Ząbki – Trójka Staszkówka/Jelna 0:1

1. Polonia Środa Wielkopolska 6 15 22-8

2. SWD Wodzisław Śląski 5 12 15-10