Komplet punktów stomilanek po dobrej grze – Bramki prawdziwą ozdobą

Piłkarki Stomilu Olsztyn rozegrały w niedziele (27 kwietnia) najlepszy mecz wiosennej rundy II ligi i bardzo pewnie pokonały UMKS Zgierz 2:0 (0:0). Wynik mógł być znacznie wyższy, bowiem olsztynianki od początku dyktowały warunki i stwarzały sporo sytuacji. Najbardziej podobała się płynna gra ,dobra współpraca wszystkich formacji, a dodatkowa ozdoba okazały się piękne bramki, godne boisk ekstraklasy.

KKP Stomil Olsztyn – UMKS Zgierz 2:0 (0:0)

1:0 – Iwona Abramczyk (60), 2:0 – Roksana Bubrowska (85)

KKP Stomil Olsztyn: Oliwia Gołębiowska, Beata Homza, Joanna Sieradzka, Małgorzata Piotrak, Marta Smolińska, Paulina Roman (46 Aleksandra Kuzina), Weronika Kostewicz (87 Magdalena Koprowska), Adrianna Rosiak (46 Daria Śliczner), Paulina Babińczuk (80 Róża Lipska), Iwona Abramczyk (85 Ewa Fidut), Roksana Bubrowska (87 Katarzyna Hawrylak)

Olsztynianki od pierwszych minut wykazywały dużą ochotę do gry, a chęci szły w parze z dobrą dyspozycją. Akcje były płynne a gra toczyła się głównie na połowie rywalek. W pierwszej części Stomil często przedostawał się na przedpole Zgierza, stworzył kilka sytuacji, w tym dwie stuprocentowe, ale bez efektów. Te przyszły dopiero po przerwie, a obie zdobyte bramki mogły się naprawdę podobać. W 60 minucie Iwona Abramczyk popisała się precyzyjnym strzałem z 25 metrów w samo „okienko”. Na pięć minut przed końcem najlepsza snajperka zespołu Roksana Bubrowska, także przymierzyła bardzo precyzyjnie ustalając wynik meczu.

Cieszy rosnąca forma, także postawa nowych zawodniczek, które niedawno dołączyły do drużyny. Jest większa konkurencja, a to motywuje stomilanki do pracy.