Koncert Constractu w Gliwicach – Dorwali Piasta i nie wypuścili z uścisku

Wspaniale zakończyli pierwsza rundę rozgrywek ekstraklasy futsalu zawodnicy Cinstractu Lubawa. W meczu 15 kolejki pokonali w niedzielę (12 grudnia) Gliwicach wicelidera tabeli 6:1 (2:0). Dzięki temu aktualni nadal wicemistrzowie Polski złapali kontakt punktowy z Piastem. W typowej potyczce o sześć punktów lubawianie zdali egzamin na ...szóstkę. Zagrali rewelacyjnie pod każdym względem i mogą odetchnąć przed Świętami i przerwą między rundami.

Piast Gliwice – Constract Lubawa 1:6 (0:2)

0:1 – Pedrinho (2), 0:2 – Raszkowski (7), 0:3 – Kriezel (27), 0:4 – Luan (28) 0:5 Luan (29), 0:6 – Okuniewski (30), 1:6 – Szadurski (34)

Piast Gliwice: Widuch, Baklanov, Śmiałkowski, Hiram, Janiszewski, Mazur, Bugański, Mrowiec, Pegacha, Zatovic, Cadini, Rui Carlos, Szadurski, Czech

KS Constract Lubawa: Okuniewski, Casagrande, Piórkowski, Raszkowski, Okuniewski, Sendlewski, Lucas, Luan, Madziąg, Kaniewski, Ossowski, Pedrinho, Kriezel, Licznerski

O takim wyniku można było przed meczem tylko pomarzyć. Ale jak się okazuje marzenia się spełniają, jeśli ktoś do zadania przygotuje się profesjonalnie, a w spotkaniu zrealizuje wszystkie założenia taktyczne. Mecz ułożył się idealnie. Po 7 minutach było 2:0, ale prawdziwa kanonada nastąpiła po zmianie strom, kiedy w ciągu czterech minut Constract zdobył …cztery bramki. Az się wierzyć nie chciało, że Piast to wicelider tabeli, który wyprzedza lubawian o cztery oczka. To zwycięstwo pozwoliło na zredukowanie różnicy do jednego. Wprawdzie do prowadzącego w rozgrywkach Rekordu jeszcze daleko, ale też daleko do mety tego sezonu.

Futsal Team Brzeg – Futsal Leszno 5:2

Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów 4:4

Piast Gliwice – Constract Lubawa 1:6

Słoneczny Stok Białystok – Rekord Bielsko-Biała 2:6

FC Toruń – AZS UG Gdańsk 3:2

Red Devils Chojnice – Górnik Polkowice 8:0

AZS UW Wilanów (Warszawa) – Dreman Opole Komprachcice 3:5

LSSS Lębork – Legia Warszawa 6:4