KS Constract z kolejnymi wyzwaniami – Efektowna prezentacja i udany sparing

W poniedziałek (30 sierpnia) w hali miejskiej w Lubawie odbyła się prezentacja całego ośrodka sportowego KS Constract. Wydarzenie było transmitowane na żywo przez telewizję KP Sport. Prezentacja składała się z trzech części. W pierwszej zaprezentowana została Szkółka KSC - na parkiet wyszły dzieci i młodzież oraz ich trenerzy. Następnie przedstawiono nowe sekcje klubu - drużynę rezerw futsalu i zespół piłki nożnej trawiastej. Punktem kulminacyjnym było wyjście na płytę kolejnych zawodników seniorskiej drużyny futsalowej.

Po prezentacji telewizja KP Sport realizowała studio z udziałem trenera Damiana Jarzembowskiego i Marcina Galibarczyka (Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie). Na koniec zobaczyliśmy na parkiecie raz jeszcze zespół Constractu, ale tym razem w meczu sparingowym z LSSS Team Lębork. Obie drużyny z poziomu Ekstraklasy rywalizowały w układzie umownym 2×25 minut. Długi czas utrzymywał się wynik 0:0, aż wreszcie wynik otworzył Bartłomiej Piórkowski i rozwiązał się worek z bramkami. Do przerwy było 4:1 dla Constractu (kolejne gole autorstwa Pawła Kaniewskiego, Pedrinho i Janusza Okuniewskiego), a do końca meczu kibice zobaczyli jeszcze 3 gole (trafiali Kacper Sendlewski, Jakub Raszkowski i Lucas).W sumie 7:1, niezła zapowiedź przed ligą.