Legia-Bart 2011 – Ełczanie bliscy sukcesu, ulegli w karnych

Młodzi piłkarze szkółki piłkarskiej Legii Warszawa wygrali I Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa KP Legia Warszawa LEGIA-BART 2011, który odbywał się na boiskach piłkarskich "Orlik 2012" przy ul. Bema w Bartoszycach. W imprezie udział wzięło 11 zespołów rocznika 2002 i młodsi. Najlepsi okazali sie chłopcy z warszawskiej Legii.


Do Bartoszyc nie dotarła jedynie ekipa UKS Jedynka Nidzica. W rozgrywkach uczestniczyły: Gedania 1922 Gdańsk, Victoria Bartoszyce, GKS Cresovia Górowo Iławeckie, UKS Rona Ełk, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, Olimpia Elbląg, Pomezania Malbork, Legia Warszawa, OKS Stomil Olsztyn, MKS Jeziorany oraz Naki Olsztyn.

Drużyny podzielono na dwie grupy, których mecze rozgrywane były na dwóch „orlikach” przy bartoszyckiej „budowlance”. Do finału wchodzili zwycięzcy poszczególnych grup. Emocji nie brakowało w żadnym ze spotkań, rodzice dumnie dopingowali swoje pociechy, które nie zważając na padajacy deszcz dawały z siebie wszystko aby wygrać mecz pamiętając przy tym ciągle o zasadach fair play.

W finałowym meczu spotkały się ekipy Legii Warszawa oraz UKS Rona Ełk. Jak na największe imprezy piłkarskie przystało we wczorajszym finale o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne w których lepsi okazali się piłkarze warszawskiej Legii. W meczu o 3 miejsce ekipa Naki Olsztyn pokonała Stomil Olsztyn 5:0

Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach ł medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników ufundowane przez portal RE.pl Republika Talentów. W imieniu portalu nagrody wręczał Jacek Bagiński. Każda z drużyn otrzymała również puchar za udział w rozgrywkach ufundowane przez Burmistrza Miasta Bartoszyce Krzysztofa Nałęcza, Startostę Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego oraz Wójt Gminy Bartoszyce Jadwigę Gut.

Puchary trzem najlepszym drużynom wręczył Prezes KP Legia Warszawa Paweł Kosmala. Dodatkowo piłkarze Legii Warszawa otrzymali z rąk Jacka Bagińskiego puchar ufundowany przez Stowarzyszenie Orłów Kazimierza Górskiego.

Nie zabrakło również nagród indywidualnych. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Macieja Kruszewskiego z Legii Warszawa, najlepszym strzelcem (12 bramek) został Jacek Kowalski również z Legii Warszawa. Najlepszym  bramkarzem okrzyknięty został Bartek Olszewski z Naki Olsztyn.

 

Za sportowym serwisem internetowym miasta Bartoszyce

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x