Ligi juniorskie w nowym kształcie – Pomysł na pewno ciekawy

W zbliżającym się sezonie rywalizacja w ligach wojewódzkich juniorów i juniorów młodszych przebiegać będzie według nowego systemu. Otóż stawkę uczestników podzielono na dwie grupy, kierując się względami terytorialnymi i poziomem sportowym. Jesienią każdy z zespołów rozegra po 14 spotkań (po 7 u siebie i na wyjeździe), po czym po cztery najlepsze drużyny awansują do rozgrywek A, a pozostałe zagrają w finale B. Pomysł interesujący, który wprawdzie nie wyklucza, ale ogranicza liczbę spotkań do jednej bramki.

Jednym z ciekawszych uczestników ligi wojewódzkiej juniorów młodszych jest OKS 1945 (rocznik 1995). Podopieczni trenera Adama Łopatko nie bez kozery uważani są za najzdolniejszą drużynę w regionie ostatnich lat, o czym świadczą udane konfrontacje ze znanymi klubami w kraju.

Większość tych chłopców to gimnazjaliści Szkoły Mistrzostwa Sportowego, trenujący w ośrodku piłkarskim, a każdym razie zawodnicy, którzy wpadli już w oko selekcjonerom reprezentacji narodowych. Karol Żwir (wychowanek KMS Korsze) od pewnego czasu jest etatowym kadrowiczem U15 i U16, blisko kadry jest także Piotr Wypniewski.
Ostatnio siedmiu piłkarzy OKS 1945 przebywało w Warszawie na campie prowadzonym przez trenerów Ajaxu Amsterdam, klubu, który jest wzorem pracy z młodzieżą. Wprawdzie dokadne wyniki i wnioski z tego minizgrupowania jeszcze do klubu nie wpłynęły, ale wstępna ocena umiejętności olsztynian była bardzo pochlebna.

Młody zespół OKS 1945 spędził wakacje pracowicie, przygotowania były podporządkowane rozgrywkom ligowym, w którym przyjdzie się zmierzyć z rywalami o rok starszymi. Wprawdzie to dla olsztynian nie nowość, nie trzeba jednak tłumaczyć, że wymaga to dodatkowych obciążeń. W okresie zgrupowania w Węgorzewie juniorzy młodsi OKS 1945 rozegrali sparing z seniorami Juranda Barciany (klasa okręgowa) a zwycięstwo 7:0 potwierdziło duże możliwości tej drużyny.

Rzadko zdarzają się w naszych regionie zespoły o takim potencjale i możliwościach. Warto je monitorować, pomagać, bo to szansa stworzenia w przyszłości dobrej ligowej ekipy, a przynajmniej jej trzonu. Tymczasem coraz więcej jest biurokratycznych narzekań, że jeden klub zmonopolizował klasę sportową itp. Tymczasem OKS 1945 szkoląc od początku swoich zawodników, cały czas uzupełniał kadrę najzdolniejszymi graczami z regionu i z tego m. in. zrodziły się sukcesy. Jest to droga, którą kierują się najlepsze kluby. Zmartwienie jest innego rodzaju. Czy uda się tych zawodników zatrzymać w regionie, bo na przynajmniej kilku chrapkę mają potentaci.
Realizując strategię OKS 1945 pozyskał kolejnych trzech utalentowanych graczy: obrońcę-pomocnika: Arkadiusza Mroczkowskiego z Vęgorii Węgorzewo, napastnika Mateusza Musińskiego z Polonii Pasłęk i bramkarza Bartosza Dzikowskiego ze Świątek. Wszyscy są oczywiście uczniami SMS.

Wszyscy czekają na inaugurację sezonu (21 sierpnia z Mrągowią), także kolejne wyzwania, bowiem w przerwie między rundami olsztynianie tradycyjnie rozegrają dwa, trzy turnieje z udziałem najlepszych ekip w kraju swojego rocznika.

Podział na grupy w ligach wojewódzkich Warmii i Mazur.

Juniorzy

Grupa I

1 CWKS Vęgoria Węgorzewo
2 GKS Mamry Giżycko
3 KKS Warmia Olsztyn
4 KS Start Działdowo
5 MKS Mazur Ełk
6 OKS 1945 Olsztyn
7 KS Płomień Ełk
8 MKS Polonia Lidzbark Warmiński

Grupa II

1 KS Olimpia 2004 Elbląg
2 MKS Zatoka Braniewo
3 KS Iskra Narzym
4 KS Olimpia Elbląg
5 KS Syrena Młynary
6 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
7 KS Jeziorak Iława
8 OKS Sokół Ostróda

Juniorzy młodsi

Grupa I

1 BKS Tęcza Biskupiec
2 KKS Granica Kętrzyn
3 KKS Warmia Olsztyn
4 MBKS Victoria Bartoszyce
5 MKS Mazur Ełk
6 MKS Mrągowia Mrągowo
7 MLKS Czarni Olecko
8 OKS 1945 Olsztyn

Grupa II

1 GKS Grunwald Gierzwałd
2 KS Olimpia Elbląg
3 KS Zamek Kurzętnik
4 KS Jeziorak Iława
5 MKS Błękitni Orneta
6 MKS Zatoka Braniewo
7 OKS Sokół Ostróda
8 PKS Reda Szczytno

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x