Ligowa tragikomedia trwa – Spawiedliwość przy zielonym stoliku

Jeśli ktoś przypuszczał, że rozstrzygnięcia w piłkarskich ligach zakończą się po ostatniej kolejce spotkań jest w grubym błędzie. Dopiero teraz rozpoczyna się prawdziwa batalia o to kto awansuje, kto spadnie. Komu dać licencję, komu nie, które walkowery zaakceptować, komu przywrócić punkty. Zbierają się „stosowne” gremia i przy zielonym  stoliku podejmują „słuszne decyzje”.

Ja na szczęście z choroby pod tytułem „polskie ligi piłkarskie” już dawno się wyleczyłem. Swego czasu wyraziłem swoje zdanie o wymyślonych przez PZPN karach finansowych za kolorowe kartki. One stały się przyczyną totalnego bałaganu na finiszu rozgrywek, a właściwie po ich zakończeniu. PZPN (i regionalne macki)  znalazł sobie kolejne źródełko dopływu gotówki, ale nie potrafił wyegzekwować od klubów należności w odpowiednim czasie. Jak już ktoś miał nóż na gardle błyskawicznie zaległości uregulował, zaczęło się więc sprawdzanie czy dokonał tego w regulaminowym terminie. Trwa zabawa w odejmowanie i dodawanie punktów, co u zainteresowanych wywołuje euforie i dramaty, u takich jak ja współczucie tym, co się tak przejmują.

Współczucie to jedno, wściekłość na bezkarność i samowolę organizatorów rozgrywek piłkarskich to drugie.  Tragiczne jest to, że polska piłka, mimo swej beznadziei pod każdym względem, jest nadal pępkiem świata i my wszyscy na to się godzimy. A przecież to odbywa się w dużej mierze za samorządowe, czyli nasze pieniądze, kosztem prawdziwego, uczciwego sportu.

Dziś płaczą w Ełku, bo Lubawie zwrócono punkty, dzięki, którym Motor kosztem Mazura utrzymał się w III lidze. Nie martwcie się, może jutro będzie odwrotnie. W tej karuzeli donikąd wszystko jest możliwe.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x