Litewskie kontakty ełckiej młodzieży – Atrakcja i korzyść

Młodzieżowy klub piłkarski w Ełku Rona 03 szkoli adeptów futbolu różnych kilku roczników, a oprócz zajęć treningowych i udziału w rozgrywkach ligowych zapewnia zawodników ciekawe kontakty nawet międzynarodowe. Ostatnio zespoły Rony rozegrały dwa spotkania w litewskimi drużynami Suduva Marijampol. Młodsi ełczanie (rocznik 1996) pokonali rywali 2:1, starsi (rocznik 1995) przegrali 1:6, z tym, że przeciwnicy  wystawili wielu zawodników urodzonych w 1994 roku.

Zimą gra na pełnowymiarowym boiskach i w składach 11-osobowych to duża atrakcja i korzyść szkoleniowa, bowiem można od razu przećwiczyć zagrywki przydatne w rywalizacji ligowej. Ale chyba najważniejsze, że klub z Ełku nie zamyka się w zaścianku, próbuje grać z różnymi przeciwnikami, także zagranicznymi i dzięki temu młodzi zawodnicy mogą się rozwijać

Kilka słów o obu spotkaniach.

Zwycięstwo rocznika 1995 było w pełni zasłużone, duża przewaga Rony przez cały mecz. Bramki zdobyli: Dawid Skalski i Patryk Hryń

Skład:
Stankiewicz – Dybowski, Bielicki, Kaszkiel, Lach – Mulewski (Karpuk), Sebuń, Pietrewicz, Wiński, Skalski – Karpuk (Hryń)

 Drużyna rocznika 1995 przegrała 1:6. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Paweł Wysocki. Spotkanie zostało rozegrane w systemie 2 x 40 minut. Wynik zdecydowanie za wysoki, biorąc pod uwagę przebieg gry. Ale gdy marnuje się seryjnie wyśmienite sytuacje podbramkowe – takie są efekty.
 

Skład:
Mierzejewski – Wysocki, Rudzki, Konopka, Grabowski – Lipiński – Murawski, Doroszko, Domański, Kumkowski – Zalewski, grali również  Jakuć – Makarski, Wielgat, Kitlas, Szuliński

 

Narew 2000 Cup 2011

 W halowym turnieju piłki nożnej „Narew Cup 2011” drużyna Rona 03 Ełk (rocznik 2000) zajęła czwarte miejsce na dziesięć drużyn. Wystąpił również zespół szkółki Sylwestra Czereszewskiego z Olsztyna, plasując się na siódmej pozycji.

Mecze zespołu Rona 03:

Rona 03 Ełk 3 – 1 Moja Ostrołęka
Rona 03 Ełk 0 – 3 ZKS Olimpia
Rona 03 Ełk 1 – 1 Jagiellonia Białystok
Rona 03 Ełk 7 – 0 UKS Narew II

Półfinał:
Rona 03 Ełk 4 – 1 FK Vytis

Mecz o III miejsce:
Rona 03 Ełk 0 – 4 ZKS Olimpia

Tabela końcowa:
1. FK VYTIS
2. MKS MAKOWIANKA
3. ZKS OLIMPIA
4. UKS RONA 03
5. BSP JAGIELLONIA
6. UKS NAREW I
7. CZEREŚ SPORT
8. UKS MOJA OSTROŁĘKA
9. UKS STACJA
10. UKS NAREW II

Skład zespołu Rona 03 i zdobyte bramki
Koniecko (3) – Mikiewicz, Masiewicz (1), Mościcki (2) – Niewęgłowski (3), Doliasz (1) – Pachucki, Mużyło (2).

 

Na podstawie strony internetowej klubu Rona 03 Ełk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x