Litwini z Alytusa najlepsi w ełckim Mini Euro – Integracja przede wszystkim

W Ełku odbył się turniej piłkarski 13-latków pof hasłem Mini Euro, w którym uczestniczyło sześć zespołów: litewski Alytus, niemiecki Nettetal, włoskie Orbassano oraz trzy nasze drużyny: Czarni Olecko, Mazur Ełk i Rona 03 Ełk. Gospodarze mieli apetyt na zwycięstwo, ale napotkali na bardzo wymagających przeciwników. Grę o główne trofeum stoczyli zaproszeni goście. Litwini okazali się lepsi od Włochów, a wygrana 5:1 nie pozostawiła najmniejszych wątpliwości. Dobra technika, poparta świetnymi warunkami fizycznymi zrobiły swoje. Ełczanie między sobą rozstrzygnęli walkę o brąz, z której zwycięsko wyszli zawodnicy UKS Rona 03 pokonując lokalnych rywali aż 9:0.

 

 Poprzez turniej chcieliśmy zintegrować młodych sportowców z Ełku i miast partnerskich- powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i medale. Największe trofeum odebrał kapitan Alytusa.

Na turniej do Ełku przyjechali także goście z miast partnerskich czytamy na stronie www.andrukiewicz.elk.pl , wśród nich delegacja z Niemiec na czele z Burmistrzem Miasta Nettetal – Christianem Wagnerem, delegacja z Włoch na czele z Dyrektorem ds. Sportu i Kultury Urzędu Miasta Orbassano – Andrea Nava oraz licznie przybyła delegacja z Litwy, którzy wspólnie kibicowali swoim drużynom, z równie wielkim oddaniem, jak kibice drużyn grających na turnieju EURO 2012.

Klasyfikacja generalna:
1Alytus (Litwa)
2 Orbassano (Włochy)
3 Rona 03 Ełk (Polska)
4 Mazur Ełk (Polska)
5 Czarni Olecko (Polska)
6 Nettetal (Niemcy)

Organizatorami Turnieju byli: Urząd Miasta Ełku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

{AdmirorGallery}ag19{/AdmirorGallery}

Fot:www.andrukiewicz.elk.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x