Małe ME w UKS Naki – Słowacja i Szwecja, a Polska jak w realu

Przez prawie całą niedzielę na boisku Olsztyńskiej Szkoły Wyższej odbywał się piłkarski turniej Szkółki UKS Naki. Jako co roku chłopcy z własnej inicjatywy stworzyli drużyny, do gry zaprosili też kolegów spoza klubu i rozegrali imprezę na wzór Mistrzostw Europy. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: starszej (klasy IV i III) oraz młodszej (klasy II i młodsi). Mistrzami Kontynentu w Olsztynie zostały reprezentacje: Słowacji i Szwecji. Polska na szarym końcu z różnicą bramek…0:24. Prawie jak w realu.

Wyniki

Grupa starsza:

o 1 miejsce: Szwecja – Holandia 3:1

o 3 miejsce: Chorwacja – Belgia 2:0

Grupa młodsza:

o 1 miejsce: Słowacja – Rosja 2:1

o 3 miejsce: Dania Białoruś 2:0

 Jest to w dużej mierze spontaniczna inicjatywa chłopaków i ich rodziców – mówi Andrzej Nakielski. Sami dobierają drużyny, ustalają składy. My tylko czuwamy nad wszystkim nie chcemy za bardzo ingerować i przeszkadzać. Nie przyznajemy też nagród indywidualnych, bo w tym wieku najważniejsza jest radość z samej gry, a nie rywalizacja za wszelka cenę. Wyniki turnieju zaskakujące. Smutne, że polska wypadła tak blado. Na szczęście to tylko zabawa.

 Boisko oblegane było przez chłopców, także rodziców, którzy bardzo przeżywali zagrania swych pociech. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda, jedynie finał odbywał się w strugach deszczu, ale nie zmąciło to dobrego nastroju.

Pomoc w organizacji turnieju zaoferowały: Urząd Miasta, OSiR i niezawodna Olsztyńska Szkoła Wyższa, która od lat udostępnia obiekt sportowej młodzieży.

{vsig}naki1{/vsig}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x