Mamy finał w Pucharze Deyny – Z dwóch szans wykorzystana jedna

We wtorek (4 czerwca) piłkarskie reprezentacje Warmii i Mazur występujące w turniejach o Puchary: Michałowicza (rocznik 1998) i Deyny (rocznik 1997) rozegrały z Łodzią ostatnie mecze w makroregionie. Obie nasze drużyny miały szanse na awans, ale wiele też zależało od wyników jakie padną w Białymstoku między Podlasiem i Mazowszem. Wszystko idealnie ułożyło się w Pucharze Deyny. Nasi chłopcy wygrali 2:1, z kolei Podlasie przegrało z Mazowszem i to my zajęliśmy drugie premiowane miejsce. W Michałowiczu zremisowaliśmy 0:0 i zajęliśmy trzecia lokatę.

Puchar Michałowicza (1998)

Warmińsko-Mazurskie – Łódzkie 0:0

Spodziewaliśmy się w tym spotkaniu zwycięstwa, ale by awansować oprócz tego potrzebna była porażka Mazowsza w Białymstoku. Nie zostały spełnione warunki, więc awans wywalczyli piłkarze Podlasia i Mazowsza. W e wtorkowym meczu piłkarze Warmii i Mazur mieli swoje szanse, ale bez efektów.

Bramki: Mateusz Zejer-2

Do awansu potrzebne było zwycięstwo i jest zwycięstwo. Wszystko ułożyło się doskonale, bowiem w pierwszej części gospodarze zdobyli dwie bramki po celnych trafieniach Mateusza Zejera. Po przerwie dobrze grający podopieczni trenerów :Kubelskiego i Muszyńskiego też mieli przewagę, ale na trzy minuty przed końcem stracili przypadkową bramkę. Nie dali sobie jednak odebrać trzech bezcennych punktów.

Do 70 minuty meczu w Białymstoku wynik był dla nas niepomyślny, bowiem gospodarze prowadzili 1:0 i to oni w tym momencie mieli awans. W ciągu 120 sekund stracili dwie bramki. Mazowsze w dużym stopniu utorowało nam drogę do finału. Wszystko ułożyło się więc po naszej myśli.