Mecz życia Daniela Barana – Mistrzowie świata pokonani w swojej jaskini

W rozgrywanym w Moskwie turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w plażowej piłce nożnej , które w 2013 roku odbędą się na Tahiti, reprezentacja Polski pokonała po dogrywce 3:2 gospodarzy – obrońców tytułu. W naszej drużynie fantastyczne spotkanie rozegrał były zawodnik ELWO ETNA Elbląg, obecnie reprezentujący barwy Grembacha Łódź - Daniel Baran. Polacy wprawdzie już wcześniej zapewnili sobie wyjście z grupy (wygrana z Niemcami i Łotwą), ale zależało im na zwycięstwie, by uniknąć w II fazie rozgrywek spotkania z wicemistrzami Europy - Szwajcarami.

Biało-czerwoni objęli prowadzenie w pierwszej minucie – po składnej akcji skrzydłem Tomasz Wydmuszek idealnie obsłużył Witolda Ziobera, który z bliskiej odległości dopełnił formalności. Kiedy wydawało się, że po utracie dwóch bramek (Leonov i Shishin) i przegranej pierwszej tercji 1:2 mecz będzie toczył się zgodnie z planem mistrzów świata, Polska zagrała bezbłędnie drugą tercję nie tracąc żadnej bramki, a Daniel Baran strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. Po trzeciej, bezbramkowej tercji, w dogrywce wszystko wskazywało na to, że mecz mogą rozstrzygnąć tylko rzuty karne. Tymczasem kilkanaście sekund przed jej końcem po fatalnym błędzie bramkarza gospodarzy Buklinskiego, który wyszedł z piłką poza pole karne, przed szansą z rzutu wolnego stanął Daniel Baran i drugi raz również się nie pomylił. Dla Rosjan była to pierwsza od dwóch lat porażka w meczu międzypaństwowym (28 meczów bez porażki).

Daniel Baran

– Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa i niesamowicie szczęśliwy że to właśnie mi udało się dwukrotnie pokonać bramkarza przeciwników. Szczególnie druga bramka miała ogromne znaczenie, bo dawała zwycięstwo nad aktualny mistrzem świata. Oba celne trafienia dedykuję mojej niespełna dwumiesięcznej córeczce – Kaji.