Memoriał Józefa Łobockiego Łukta 2013 – Fajna zabawa w gronie przyjaciół

Tym razem gospodarzem Memoriału Józefa Łobockiego wieńczącego zazwyczaj sezon piłkarski w województwie warmińsko-mazurskim była Łukta. Zbiegło się to w czasie z awansem miejscowego Warmiaka do IV ligi święto było więc podwójne. Impreza przebiegała w innej formule niż poprzednio, bowiem spotkały się zespoły złożone z byłych zawodników najlepszych w historii klubów regionu: Stomilu Olsztyn i Jezioraka Iława. Wygrali olsztynianie 5:4 (3:2). Wszyscy, łącznie z kibicami doskonale się bawili.

 

Mecz miał wyrównany charakter. Najpierw do ataku ruszyli iławianie i objęli prowadzenie po bramkach niezawodnego Remigiusza Sobocińskiego, potem nastąpił „szturm” Stomilu i prowadzenie olsztynian do przerwy 3:2 (bramki: Piotra Tyszkiewicza, Jacka Łuczaka i Sylwestra Czereszewskiego). Po przerwie byli każda ze stron dążyła do zwycięstwa. Faworyci z Olsztyna utrzymali minimalną przewagę dzięki celnym strzałom Jacka Łuczaka i Adama Zejera, choć iławianie cały czas naciskali (bramki w drugiej części zdobyli: Sobociński i Dariusz Jackiewicz) i niewiele brakowało by doprowadzili do remisu.

Mieliśmy okazje zobaczyć w akcji legendy sprzed lat, które oklaskiwaliśmy, gdy fantastycznie reprezentowali nasz region w rozgrywkach najwyższego szczebla. Tacy zawodnicy jak: Jarosław Bako, Sylwester Czereszewski, Tomasz Sokołowski czy Adam Zejer z jednej strony, a z drugiej Arkadiusz Klimek, Remigiusz Sobociński czy Dariusz Jackiewicz to przecież idole tamtych lat. Zawsze pozostali w naszych sercach, podobnie jak ich trener, wspaniały człowiek – Józef Łobocki.

Impreza okazała się bardzo sympatyczna, przeplatana konkursami i występami artystycznymi z dowcipną konferansjerką Waldemara Żakowskiego, który promuje od lat futbol wśród weteranów. On wspólnie z gronem przyjaciół i władzami Łukty podjął się organizacji tego spotkania, które podtrzymało tradycje i za to wielkie dzięki, bo Józkowi Łobockiemu należy się hołd od piłkarskiej społeczności na Warmii i Mazurach.

Składy:

Stomil Olsztyn:

Jarosław Bako, Pawel Charbicki, Mirosław Romanowski, Sylwester Czereszewski, Piotr Krztoń, Bogdan Michalewski, Tomasz Sokołowski, Piotr Tyszkiewicz, Piotr Zajączkowski, Adam Zejer, Jacek Pobiedziński, Wojciech Głowacki, Zbigniew Ślipko, Sławomir Serewiś, Jacek Łuczak, Dariusz Rzońca, Jarosław Leśniak. Marian Mierzejewski

Jeziorak Iława: Leszek Dutkiewicz, Piotr Dymowski, Arkadiusz Klimek, Piotr Pasik, Remigiusz Sobociński, Jarosław Talik, Wojciech Tarnowski, Dariusz Jackiewicz, Sebastian Zawadzki, Sławomir Opaliński, Sławomir Humięcki, Adam Łazicki, Adam Liedtke,

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Remigiusza Sobocińskiego

Sędziowali: Marek Łukiewski, Krystian Topa i Adam Polakowski

{AdmirorGallery}lobek30{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x