Metylon Skład wygrał turniej R-Gol – Nikt nie odstawił nogi

Olsztyński zespół Metylon Skład wygrał turniej R-Gol w Pasymiu. Jest to spora niespodzianka, bowiem za faworytów uważano: OKS Stomil i AZS UWM, ale żadnemu z nich nie udało się znaleźć w decydującej rozgrywce. W finale Metylon zmierzył się z gospodarzami – Błękitnymi Pasym i choć przegrywał do przerwy 0:2, zdołał zwyciężyć 3:2.

 

Turniej obfitował w wiele dramatycznych momentów. Najwięcej kontrowersji narosło wokół półfinałowej potyczki Błękitnych z OKS Stomil. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a konkurs rzutów karnych wygrali gospodarze 2:1. W trakcie gry jednak doszło do trudnej dla olsztynian sytuacji, Bramkarz Stomilu faulował rywala poza swoim polem i zgodnie z regulaminem otrzymał czerwona kartkę, która wykluczała go z gry również w następnym spotkaniu. Olsztynianie długo nie mogli pogodzić się z konsekwencjami decyzji arbitra i bez żenady wyrażali swoje niezadowolenie.

Finał toczył się w sportowej atmosferze, był bardzo ciekawy pełen zwrotów sytuacji. Metylon zdobył zwycięska bramkę tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.

Składy finalistów:

Metylon Skład: Tomasz Strzelec, Tomasz Długołęcki, Kamil Kępka, Dariusz Makuła, Bartosz Dobroński, Paweł Andrzejewski, Łukasz Plewa.

Błękitni Pasym: Patryk Malanowski, Marcin Gołębiewski, Maciej magnuszewski, Piotr Domżalski, Krzysztof Łączyński, Grzegorz Naczas, Arkadiusz Foruś.

FINAŁY OPEN                            

mecz  o III miejsce OKS STOMIL OLSZTYN  –  OGÓRKI OLSZTYN 2:1

mecz o I miejsce BŁĘKITNI PASYM      – METYLON  SKŁAD 2:3

NAGRODY INDYWIDUALNE                              

najlepszy bramkarz –   PLEWA ŁUKASZ ( Metylon Skład)

najlepszy zawodnik –   PODHORODECKI PAWEł  ( OKS Stomil Olsztyn)

król strzelców –   GOłĘBIEWSKI MARCIN  ( Błękitni Pasym)

 

W przeddzień odbył się turniej gimnazjalistów, który wygrała drużyna szkółki piłkarskiej Sylwestra Czereszewskiego.

WYNIKI FINAŁÓW

 mecz o III miejsce: BŁĘKITNI PASYM II   –    GKS STAWIGUDA  0:2

mecz o  I miejsce:          CZEREŚ SPORT      –     GIMN. JEZIORANY  1:0

 

Kolejna impreza z cyklu R-Gol przeszła do historii. Przypomnijmy, że całość tworzyły trzy turnieje: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i w kategorii open. Oprócz aspektu sportowego liczyła się także popularyzacja futbolu wśród młodzieży. Biorąc pod uwagę coraz większą frekwencję idea sprawdza się. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejna edycje turnieju w Pasymiu.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x