Międzynarodowy Festiwal „MN Sport Cup Wydminy 2012” – Podwójny triumf gospodyń

10 drużyn, 28 meczów, 115 bramek - to bilans I-go Międzynarodowego Mikołajkowego Festiwalu Halowej Piłki Nożnej "MN Sport Cup Wydminy 2012", który odbył się w sobotę (16 grudnia) w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Gospodynie, piłkarki z Wydmin okazały się bezlitosne dla swoich rywalek i zwyciężyły zarówno w kategorii młodziczek jak i juniorek młodszych. Świetna impreza pod każdym względem. Jej organizator Bartłomiej Osior składa gorące podziękowania rodzicom zaangażowanym w tak sprawny przebieg turnieju.

 

Do rozgrywek w kategorii młodziczek przystąpiło sześć zespołów: UKS „Sokół” Biała Piska, SP 4 Giżycko, Dzikie Koty Gawliki Wielkie, UKS „Start”Kruklanki, oraz dwa zespoły  LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy.  Grano systemem „każdy z każdym”. Zespół Wydminy I wygrał wszystkie swoje mecze strzelając 22 bramki, tracąc tylko jedną. O pozostałe miejsca rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie drugie miejsce zajęły piłkarki UKS „Sokół” Biała Piska, wyprzedzając zespół z Kruklanek jedynie lepszym bilansem bezpośredniego spotkania.  

Młodziczki

1 LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy I

2 UKS „Sokół” Biała Piska

3 UKS „Start”Kruklanki

4 SP 4 Giżycko,

5 Dzikie Koty Gawliki Wielkie

6 LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy II

Wyróżnienia indywidualne

Najlepsza zawodniczkaNatalia Filipkowska SP 4 Giżycko

Najlepsza bramkarkaWiktoria Grygorowicz UKS Sokół Biała Piska

Najskuteczniejsza zawodniczkaOlga Sirant LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy

W kategorii juniorek młodszych rywalizacja o miejsca na podium trwała do samego końca. Zespoły Victoria Giżycko, Vęgoria Węgorzewo, FK Sesupe ( Litwa) oraz LUKS „Sport  z Kulturą” ZSO Wydminy, grały systemem „każdy z każdym” mecz-rewanż.  Pierwsze trzy kolejki meczów na faworyta rozgrywek wskazywały zespół z Wydmin. Po zwycięstwach 3:1 z Giżyckiem, 3:0 z Węgorzewem i 4:0 z FK Sesupe wydminianki z kompletem punktów prowadziły w tabeli. Jednak po godzinnej przerwie regeneracyjnej kwestia wyłonienia zwycięzcy nie była już tak oczywista.

Wydminianki rozpoczęły od remisu 2:2 z Victorią Giżycko, mimo iż prowadziły już 2:0. Kolejny mecz z Vęgorią Węgorzewo decydował o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w katerogii juniorek młodszych. Jako pierwsze bramę zdobyły piłkarki Vęgorii. Wydminianki długo nie mogły przebić się przez bardzo dobrze ustawioną obronę zawodniczek z Węgorzewa. W końcu, po licznych atakach gospodyniom udało się wyrównać.  Na co dzień piłkarki z Wydmin i Węgorzewa są bardzo dobrymi znajomymi, jednak na boisku każdy chce wygrać. Bramkę na wagę trzech punktów i pierwszego miejsca dla Wydmin, na 30 sekund przed końcem pięknym strzałem  z ok. 14 metrów zdobyła Ola Gancarz.

Ostatni mecz w grupie juniorek młodszych miał wyłonić zespół, który zajmie miejsce drugie. Zawodniczki z Giżycka musiały wygrać, piłkarkom Vęgorii Węgorzewo wystarczał remis. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a więc drugie miejsce przypadło zespołowi z Węgorzewa, Victoria Giżycko musiała zadowolić się miejscem trzecim. Na miejscu czwartym rozgrywki zakończył gość specjalny, zespół z Litwy – FK Sesupe.

Juniorki młodsze

1 LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy

2 Vęgoria Węgorzewo

3 Viktoria Giżycko

4 FK Sesupe.

Wyróżnienia indywidualne

Najlepsza zawodniczkaMonika Drożyner Vęgoria Węgorzewo

Najlepsza bramkarkaEdyta Kozioł Victoria Giżycko

Najskuteczniejsza zawodniczka Daria Śliczner LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy

Zespoły, które zajęły miejsca I-II oprócz okazałych pucharów i medali otrzymały, karnety na wyciąg narciarski, ufundowane przez Ośrodek Mazurski Okrągłe. III miejsca pojadą na wycieczkę po Mazurskim Safari w tym samym ośrodku. Partner techniczny imprezy, firma MN Sport, cennymi nagrodami w postaci sprzętu sportowego obdarowała uczestniczki , którym przypadły wyróżnienia indywidualne. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach postanowiła przyznać dwa bardzo cenne wyróżnienia. Puchary „Fair Play” trafiły do zespołów Wydminy II i FK Sesupe. Dodatkowo zawodniczki tych zespołów otrzymały getry piłkarskie firmy MN Sport.

Organizator imprezy, Bartłomiej Osior jeszcze raz składa gorące podziękowania rodzicom zaangażowanym w tak sprawny przebieg turnieju.  LUKS „Sport z Kulurą” ZSO Wydminy życzy wszystkim wesołch świąt i wszystkiego najlepszego w nowym roku!

{AdmirorGallery}wydminy19{/AdmirorGallery}

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x