MKS Jeziorany mistrzem kadłubowej ligi – Z dużej chmury…

W Lidzbarku Warmińskim odbył się turniej finałowy III Polskiej Ligi Futsalu. Pierwotnie zaplanowano rozegranie trzech z udziałem gospodarzy (Lech), MKS Jeziorany i OKS Stomil. Olsztynianie nie przyjechali, w efekcie w jedynym meczu drużyna z Jezioran pokonała Lecha 11:8 i została mistrzem rozgrywek. Nie ujmując nic ambitnym piłkarzom MKS-u liga okazała się dużym niewypałem.

 

 Według planów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (organizator ligi) miało w niej wystartować osiem drużyn. Okazały się  to pobożne życzenia, choć z drugiej strony futsal jest w naszym regionie popularny i można było oczekiwać większego zainteresowania. Zgłosiły się tylko cztery zespoły, po drodze „wykruszyła się” Ostróda, a na ostatni turniej nie dojechali stomilowcy, bo w tym samym dniu rozgrywali sparing z Motorem Lubawa. Nie wnikając w szczegóły, mistrzostwo rozstrzygnęło się w bezpośredniej konfrontacji Lech Lidzbark Warmiński – MKS Jeziorany. Wygrali goście 11:8

 

Skład mistrzów ligi w tym spotkaniu

 Mariusz Wojtczak, Mateusz Maleszewski, Marceli Kowalski, Mateusz Tałałaj, Piotr Błaszczyk, Marcin Wiciński, Mateusz Adamiec, Jacek Wójcik, Piotr Skalski, Paweł Radziwon.

 

Kolejność w rozgrywkach:

 1 MKS Jeziorany  9 pkt.

2 OKS Stomil       6 pkt.

3 Lech Lidzbark W.   3 pkt.

 Mistrz Ligi ma prawo wystąpić w II Polskiej Lidze Futsalu w jednej z grup makroregionalnych. Czy MKS Jeziorany skorzysta z oferty?. Chęci są, gorzej jest z zapewnieniem pieniędzy na udział w rozgrywkach. Ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x