Młodzież GKS Wikielec w natarciu – To tak przy okazji…

Zespół GKS Wikielec odniósł kolejny sukces w futbolu młodzieżowym. W minioną niedzielę dziesięcioletni chłopcy, trenujący pod okiem Tomasza Demczaka okazali się najlepsi w elbląskim turnieju Olimpia Cup U-10. Nie chcemy zwyciężać za wszelka cenę – twierdzi trener. Na razie bawimy się w piłkę, staramy się wykorzystać każdą chwilę, by zwiedzić w Polsce nowe miejsca. A gdy przy okazji uda się wygrać -  to chyba dobrze, bo chłopcy i rodzice wiedzą, że to co robimy ma sens.

W tym wieku rzeczywiście najważniejsze jest zainteresowanie chłopców sportem, wtedy motywacja do treningu jest na tyle mocna, że można liczyć na szybkie postępy. Chłopcy z Wikielca, również ci trochę starsi z rocznika 1998, pokazali się już w tym sezonie halowym z jak najlepszej strony, a ostatni występ w Elblągu był potwierdzeniem, że w małej miejscowości pracuje się rzetelnie i skutecznie.

Droga do zwycięstwa w turnieju Olimpia Cup U-10 nie była usłana różami. Wprawdzie w grupie chłopcy wygrali wszystkie spotkania, ale w ćwierćfinale stoczyli pasjonującą walkę z pierwszym zespołem gospodarzy (Olimpia Elbląg 2000), gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 7 minucie elblążanie prowadzili już 2:0, Wikielec  wyrównał na 2:2, ale potem znów Olimpia strzeliła na 3:2. Tuż po wznowieniu goście doprowadzili do remisu, a ostatniego gola na wagę zwycięstwa 4:3 zdobyli dosłownie w ostatnich sekundach.

W półfinale GKS Wikielec  pokonał elbląską Concordię 5:0 (nie był to wcale jednostronny mecz, a w wielkim finale Olimpię Grudziądz (do tego momentu nie straciła bramki) 4:2.

Skład zespołu GKS Wikielec:

Dawid Mazurowski, Szymon Jajkowski, Dawid Krajnik (uznany za najlepszego zawodnika turnieju), Dominik Solis, Hubert Szramka, Kacper Zakrzewski, Jakub Zimny, Krystian Ogrodowski, Filip Briszke.

Ostateczna klasyfikacja Olimpia Cup U-10:

1. GKS Wikielec
2. Olimpia Grudziądz
3. Concordia Elbląg
4. Olimpia Elbląg 2001
5. Huragan Morąg
6. Zatoka Braniewo
7. Don Bosco Ostróda
8. Olimpia Elbląg 2000
9. Orlik Frombork
10.Olimpia 3 Elbląg

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x