Młodzież OKS 1945 jedzie do Wolfsburga – Na co nas naprawdę stać?

Juniorzy młodsi OKS 1945 (rocznik 1995) w tę sobotę wybierają się do Wolfsburga. Głównym celem ciekawej wyprawy piłkarzy jest rozegranie towarzyskiego spotkania z niemieckimi rówieśnikami, a dodatkową atrakcją obejrzenie „na żywo” meczu Bundesligi : VFL Wolfsburg – Bayer Leverkusen. Trzydniowa przygoda z międzynarodowym futbolem tak naprawdę ma dać odpowiedź na pytanie. Na co stać młodych olsztyńskich piłkarzy? Czy są w stanie stawić czoła mocnym przeciwnikom, gdzie szkolenie młodzieży jest prowadzone wzorcowo?

 

Muszę przyznać, że obserwuję olsztyński zespół od dawna i myślę, że jest to jedna z najbardziej interesujących grup od wielu lat. Z wynikami bywa jeszcze różnie, ale widać w tej drużynie duży potencjał. Widać również koncepcję budowy tego teamu, zarówno w codziennej pracy treningowej, jak i strategii personalnej. Większość chłopców uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego, stanowi zgrany kolektyw, systematycznie wzmacniany najzdolniejszymi zawodnikami z innych klubów regionu, którzy trafiają do Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego. Oczywiście w OKS-ie grają ci, którzy tego chcą, nic na siłę, ale to najlepsza droga by rozwijać sportowy talent.

 

Oczywiście trudno przewidzieć jak potoczą się losy tego zespołu, czy zdoła pracować w tym składzie jeszcze kilka sezonów, ale gdyby tak się stało, jest szansa by Olsztynie wyrosła generacja piłkarzy, która być może spełniłaby wreszcie oczekiwania tysięcy kibiców. Świadczą o tym wyniki osiągane z rówieśnikami z najmocniejszych ośrodków w kraju, a także szukanie nowych rozwiązań, rozbudzanie motywacji. I tak między innymi należy traktować wyprawę do Niemiec.

 

Jak się okazuje, niełatwo jest nawiązać kontakty sportowe z najmocniejszymi klubami Bundesligi. Próby zwrócenia się do Herthy Berlin i Borussi Dortmund skończyły się na zdawkowej wymianie korespondencji, gdzie strona niemiecka nie powiedziała  – nie, ale z polityczną poprawnością dała do zrozumienia, że bardziej ją interesuję zespoły z większych miast niż Olsztyn.

 

Dopiero pośrednictwo Piotra Tyszkiewicza okazało się na tyle skuteczne, że wyprawa do Wolfsburga stała się faktem . Pan Piotr przez kilka sezonów z powodzeniem grał w tym zespole, ma tam wielu przyjaciół. Bezpośrednie rozmowy przekonały Niemców o potrzebie współpracy obu klubów i w ten sposób dojdzie do towarzyskiej potyczki 15-latków: VFL Wolsburg – OKS 1945 Olsztyn.

 

Mam nadzieję, że będzie to kolejny ważny krok w postępie tego zespołu, da trenerowi i współpracującym z nim rodzicom odpowiedź, jak dalej poprowadzić drużynę, która w przyszłości może przynieść miastu i regionowi tyle splendoru.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x