Młodzież Warmii i Mazur nadal w odwrocie – W „Kucharze” blisko remisu

Nadal bez punktu są zespoły piłkarskie Warmii i Mazur występujące w turniejach makroregionu o puchary: Kazimierza Górskiego (2000) Wacława Kuchara (1999). Tym razem nasze drużyny zmierzyły się na wyjeździe (Sulejówek) z Mazowszem. W młodszym roczniku gospodarze dominowali i odnieśli wysokie zwycięstwo 3:0. W starszej grupie po 20 minutach przegrywaliśmy 0:2 i zanosiło się na pogrom. Potem jednak losy meczu odwróciły się, goście zdobyli kontaktowa bramkę, dążyli przynajmniej do remisu, niestety bez efektów. Porażki 0:3 i 1:2 znacznie oddały drużyny Warmii i Mazur od finałów turniejów.

Puchar Górskiego (2000)

Mazowsze – Warmia i Mazury 3:0 (1:0)

Zespół Warmii i Mazur zagrał wprawdzie lepiej niż w premierze z Podlasiem, ale nie na tyle by zagrozić Mazowszu. W Sulejówku w pierwszej części było jeszcze nieźle. Goście przeprowadzili kilka interesujących akcji, starali się grac aktywnie w środku pola. Po przerwie zarysowała się przewaga Mazowsza udokumentowana zdobyciem kolejnych bramek.

Bramka: Mateusz Mętlicki

Zespół Warmii i Mazur rozpoczął mecz fatalnie. Dał się zepchnąć do głębokiej defensywy i nie minęło 20 minut, gdy przegrywał 0:2. Zanosiło się na klęskę. Gospodarze zwolnili, natomiast nasza drużyna czuła się coraz pewniej. Po zmianie stron zdobyła bramkę po celnym uderzeniu Mateusza Mętlickiego z Nidzicy i walczyła o remis. Szkoda, że się nie udało, ale trzeba przyznać, że w przekroju całego spotkania Mazowsze było lepsze.