„Moje boisko Orlik” Giżycko 2013 – SP Wydminy i Gimnazjum Burkat czyli tak miało być

W piątek (25 października) na dwóch obiektach sportowych w Giżycku rozegrano finały wojewódzkie turniejów „Moje boisko Orlik”w piłce nożnej dziewcząt. Niespodzianek nie było. W rywalizacji podstawówek wygrała SP Wydminy, natomiast gimnazjalistek – uczennice z Burkatu. To od dawna jedne z najsilniejszych ośrodków młodzieżowego futbolu dziewcząt w województwie.

Szkoły Podstawowe

Po trzech kolejkach zespoły z Wydmin i Biskupca miały po 7 punktów i bardzo podobny bilans bramek. O pierwszym miejscu miała zadecydować ostatnia kolejka. Biskupiec swój mecz z SP4 Giżycko wygrał 4:0. Piłkarkom z Wydmin w ostatnim meczu nie wystarczało zwycięstwo. Spotkanie z SP7 Giżycko musiały wygrać przewagą minimum czterech bramek. Mecze trwały 2x7minut. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis i nic nie wskazywało na to, że drużynie z Wydmin uda się sięgnąć po tytuł Mistrzyń Województwa. Na drugą połowę wydminianki wybiegły bardzo zdeterminowane i w siedem minut strzeliły rywalkom pięć goli. Trzy bramki zdobyła Monika Stefaniak, po jednej Zofia Warszewska i Julia Kordowska.

SP 2 Ostróda – SP Wydminy 0:5

SP 2 Biskupiec – SP 7 Giżycko 2:0

SP 4 Giżycko – SP Wydminy 0:4

SP 2 Ostróda – SP 2 Biskupiec 1:7

SP 4 Giżycko – SP 7 Giżycko 0:1

SP Wydminy – SP 2 Biskupiec 1:1

SP 7 Giżycko – SP 2 Ostróda 1:1

SP 4 Giżycko – SP 2 Biskupiec 0:4