Najmłodsze reprezentacje odpadły – Raz na wozie, raz pod wozem

Dwumeczem z Podlasiem nasze najmłodsze reprezentacje piłkarskie Warmii i Mazur zakończyły rywalizację w makroregionie. Niestety żadnej z dwóch nie udało się awansować do finału krajowego. W Pucharze Górskiego (1998) była jeszcze mała nadzieja, ale  przegraliśmy 1:2 (0:1). W Pucharze Kuchara (1997) nasi młodzi piłkarze pokonali rówieśników z Podlasia 2:0(2:0), ale nic to nam, prócz satysfakcji, nie dało. Szanse zaprzepaściliśmy wcześniej zwłaszcza w potyczkach wyjazdowych.

 

 Puchar Kazimierza Górskiego

Warmia i Mazury – Podlasie 1:2 (0:1)

Bramka: Sebastian Szypulski (OKS 1945 Olsztyn)

Warmia i Mazury: Damian Treder (Concordia Elbląg), Damian Weber (Concordia Elbląg), Tomasz Panek (Naki Olsztyn), Krystian Karbowski (Jeziorak Iława), Wojciech Ratajczak (OKS 1945 Olsztyn), Krystian Lipiński (Sokół Ostróda), Kacper Solonek (Olimpia Elbląg), Sebastian Szypulski (OKS 1945 Olsztyn), Dariusz Pawłowski (Olimpia Elbląg), Michał Milewski (Sokół Ostróda), Rafał Śledź (Sokół Ostróda) oraz Mateusz Jajkowski (GKS Wikielec), Jakub Gorzka (OKS 1945 Olsztyn), Jakub Skałdanowski (OKS 1945 Olsztyn), Patryk Kawalec (Warmiak Łukta).

Trenerzy: Michał Alancewicz i Andrzej Mierzejewski już przed meczem mieli duży problem. Nie zjawili się trzej zawodnicy klubu Rona 03 Ełk, którzy są podstawowymi piłkarzami jedenastki. To oczywiście wymusiło zmianę ustawienia i niestety odbiło się na jakości gry. Trzeba uczciwie przyznać, że goście byli w tym dniu zespołem lepszym. Osiągnęli przewagę w pierwszej części, podwyższyli na 2:0 zaraz po przerwie. Wprawdzie bramka zdobyta przez Sebastiana Szypulskiego wzbudziła w nas nadzieję, a zawodników tchnęła wiarę., ale nie szły z tym w parze umiejętności. Rywale poza krótkim okresem dekoncentracji panowali na boisku, a nagrodą za zwycięstwo był awans do turnieju finałowego.

Wyniki ostatniej kolejki:

Warmia i Mazury – Podlasie 1:2

Łódź – Mazowsze 2:1

Tabela końcowa:

1 Mazowsze  6  11  13:4

2 Podlasie    6   10  11:11

3 Łódź   6   9  9:10

4 Warmia i Mazury   6   6  6:14

 

Puchar Wacława Kuchara

Warmia i Mazury – Podlasie 2:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Szabliński i Artur Siemaszko

Warmia i Mazury: Damian Banasiak (Jeziorak Iława), Radosław Bukacki (Zatoka Braniewo), Damian Zacheja (OKS 1945 Olsztyn), Adam Janas (OKS 1945 Olsztyn), mateusz Gołębiewski (Zatoka Braniewo), Adam Finfando (Rona 03 Ełk), Łukasz Sokół (OKS 1945 Olsztyn), Rafał Dębski (OKS 1945 Olsztyn), Kamil Melka (Znicz Biała Piska), Łukasz Szabliński (Zatoka Braniewo), Artur Siemaszko (OKS 1945 Olsztyn), oraz Mateusz Lawrens (Błękitni Orneta), Kamil Kosakowski (Znicz Biała Piska), Maciej Wolski (Jeziorak Iława), Paweł Sagan (Jeziorak Iława), Adam Wolak (Zatoka Braniewo), Mateusz Zejer (OKS 1945 Olsztyn), Kacper Zieliński (Rona 03 Ełk). Trener Zbigniew Kubelski.

Lepiej późno niż wcale, chciałoby się powiedzieć, żałując jednocześnie, że nasza młodzież nie zagrała tak w poprzednich spotkaniach. Duża ambicja i niewątpliwy talent niektórych graczy zaowocowały cennym zwycięstwie. Prowadzenie zdobył Łukasz Szabliński, który zachował się jak rasowy napastnik. Krótkim dryblingiem minął dwóch obrońców, a potem pewnie pokonał bramkarza. Za chwilę nad stadionem OSiR-u pojawiły się czarne chmury , przecinane błyskawicami. Sędzia nie chciał narażać zawodników i na kilkanaście minut przerwał spotkanie. Po wznowieniu padał rzęsisty deszcz, ale nie przeszkodziło to Arturowi Siemaszko by zdobyć kolejna bramkę. W drugiej części gospodarze nie forsowali już takiego tempa, goście pogodzili się z porażką.

Wyniki ostatniej serii

Warmia i Mazury – Podlasie 2:0

Łódź – Mazowsze 2:0

Tabela końcowa

1 Mazowsze   6  13  15:4

2 Łódź  6  11  11:6

3 Warmia i Mazury  6  8  8:9

4 Podlasie   6  1  2:15

 

Po dwa najlepsze zespoły awansowały do finałów. W czwartek w Białymstoku zagrają dwie nasze starsze reprezentacje. Oby wykorzystały swą szansę.

{vsig}stadion{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x