Naki (2003) rewelacją w Białołęce – Ambicja i gra do końca nagrodzone

W silnie obsadzonym turnieju ORŁA BIAŁEGO przez warszawskie i łódzkie kluby, zwycięstwo odniosła drużyna NAKI Olsztyn (rocznik 2003) Głównym celem wyjazdu do warszawskiej dzielnicy Białołęka - gdzie swoją szkółkę ma klub UKS BIAŁE ORŁY - była nauka i poznanie możliwości futbolu młodzieżowego z Mazowsza. Tymczasem to młodzi adepci piłki z Olsztyna wystąpili w głównej roli i ograli mocną stawkę przeciwników. O imprezie pisze trener Dariusz Sułkowski

W turnieju zagrały drużyny: Białe Orły Warszawa, Polonia Warszawa, SMS Łódź, Junak Warszawa, SEMP Warszawa i NAKI Olsztyn. Po wysokich wygranych w trzech meczach grupowych i półfinale, doszło do dramatycznego meczu w finale z gospodarzami UKS BIAŁE ORŁY. Po kilku pierwszych minutach gry przegrywaliśmy już 0:2 i nic nie zapowiadało końcowego sukcesu. Lecz jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Kacper Paszkowski. W końcówce spotkania trener postawił na kilka ofensywnych zmian w zespole i to zaprocentowało wyrównującą bramką w ostatniej minucie meczu Kacpra Okoniewskiego.

Po regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 2:2. Drużyna gospodarzy pokazała wyższe umiejętności, lecz ogromne zaangażowanie drużyny i przede wszystkim znakomita postawa w bramce Cypriana Hłasko, pozwoliła doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Tam okazaliśmy się odrobinę lepsi i po 6 seriach wynik brzmiał 2:1 !!! Puchar i nagrody za zwycięstwo pojechały do Olsztyna.

Skład i zdobywcy bramek:

Kacper Paszkowski – 8 goli, Kacper Chojnowski – 4 gole, Marek Szybanow – 3 gole, Kuba Skalski – 3 gole, Kacper Okoniewski – 2 gole, Maciek Jaworski – 1 gol, Karol Domagalski – 1 gol, Kacper Bera, Miłosz Siudak, Kacper Chabko, Cyprian Hłasko. Trener: Kuba Kacperski.

Wyniki kolejnych spotkań:

NAKI – BIAŁE ORŁY II WARSZAWA 5:0
NAKI – SEMP WARSZAWA 8:0
NAKI – SMS I ŁÓDŹ 4:1

PÓŁFINAŁ: NAKI – SMS II ŁÓDŹ 3:1

FINAŁ: NAKI – UKS BIAŁE ORŁY I WARSZAWA 2:2. Karne 2:1. (Bramki w karnych: Marek Szybanow i Kuba Skalski. 2 obrony Cypriana Hłasko).