Naki Cup 2012 sportowym świętem – Tak rodzą się przyjaźnie…

Tegoroczny turniej piłkarski Naki Cup przerodził się w prawdziwe sportowe święto dzieci i młodzieży. I choć niedzielna burza, jaka przeszła nad Olsztynem storpedowała w pewnym sensie finał przedsięwzięcia, to całość ocenić należy bardzo wysoko. To nie były tylko zawody sportowe. Goście z Offenburga, którzy przyjechali do nas z rewizytą mieli okazję uczestniczyć w wielu imprezach towarzyszących, a sobotni festyn piłkarski na Starówce był wydarzeniem, które zapewne na długo utkwi im w pamięci.

 

Dyrektor turnieju – Dariusz Sułkowski, trener jednej z grup UKS Naki, nawiązał współpracę z Urzędem Miejskim, Miejskim Ośrodkiem Kultury, innymi instytucjami, by przyjazd niemieckiej młodzieży nie ograniczył się tylko do rozgrywania meczów. Zorganizowano więc wycieczkę po mieście, uwzględniając najważniejsze miejsca: Zamek, Aquasferę, zaproszono gości do udziału w festynie na Starówce, gdzie po przemarszu drużyn zaprezentowano je mieszkańcom na specjalnym podeście. Nie brakowało akcentów artystycznych, występów grup tanecznych, była też wspaniała okazja, by wyróżnić „twardzielami” najrzetelniej trenujących zawodników UKS Naki. Wspaniały pomysł, wspaniała zabawa, która jeszcze bardziej zbliżyła do siebie Olsztyn i Offenburg. Wymiana sportowa staje się coraz bardziej regularna, a korzysta na tym przede wszystkim młodzież. Zacieśniły się przyjaźnie między rodzinami. W Offenburgu zawodnicy Naki mieszkali u swych niemieckich kolegów, w Olsztynie było odwrotnie.

Co do strony sportowej. W turnieju uczestniczyło dziesięć zespołów. W pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Tam rozgrywano spotkania systemem każdy z każdym. Do półfinałów awansowały dwie drużyny z Offenburga oraz Naki’98 i Olimpia Elbląg. Jeszcze w sobotę wyłoniono uczestników gry o poszczególne miejsca w turnieju.

W czwórce: Naki ,98 przegrało z Olimpią Elbląg 1:3, a Offenburg I zremisował z drugim zespołem 5:5. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy „rezerw.

W niedziele zaplanowano gry o miejsca.. W strugach deszczu odbyły się trzy spotkania w strefie 5-10, natomiast burza uniemożliwiła rozegranie spotkań o najważniejsze trofea. Niemieccy goście mieli bardzo przykre doświadczenia z przeszłości. Grając kiedyś podczas burzy jeden z chłopców został zraniony, dlatego do meczów o miejsca: pierwsze i trzecie nie doszło. Puchar powędrował do Olimpii Elbląg.

Klasyfikacja:

1 Olimpia Elbląg i Offenburg II

3 Naki ’98 Olsztyn i Offenburg I

5 GKS Wikielec

6 Motor Lubawa

7 AP Gol Warszawa

8 Granica Kętrzyn

9 Korona Ostrolęka

10 Naki’ 99 Olsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x