Naki wygrało mecz na szczycie – Kwartet walczy o tytuł w regionie

W ostatniej kolejce doszło do arcyważnego meczu w Olsztynie, gdzie miejscowe NAKI 98 Olsztyn podejmowało lidera DKS Dobre Miasto. Zespół NAKI 98 miał przed tą kolejką stratę jednego punktu do DKS-u, obie drużyny musiały zagrać o pełna pulę, bo za ich plecami czaił się zespół Redy Szczytno. Mecz stał na wysokim poziomie od pierwszych minut, obie drużyny chciały jak najszybciej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrali olsztynianie 2:0 i oni sięgnęli po mistrzostwo grupy, zachowując szanse na tytul w regionie.

Jak wyglądał mecz? Pierwsi do głosu doszli zawodnicy na co dzień trenowani przez trenera Sułkowskiego. W 6min. idealnym podaniem w pole karne popisuje się Michał Szłykowicz, do piłki dopada Konrad Juraniec, mija kolejno dwóch rywali po czym strzela w krótki róg bramki zespołu z Dobrego Miasta. Prowadzenie gospodarzy dodało  animuszu w poczynania obu zespołów, raz po raz dochodziło do ciekawych akcji i strzałów na obie bramki, lecz na posterunku byli bramkarze. W 23 min. po rzucie wolnym dla DKS-u doszło do zamieszania pod bramka Naki , lecz na posterunku był Adrian Orzeł. Minutę później bramkarz popełnił jednak błąd przy wprowadzaniu piłki do gry, lecz na miejscu znaleźli się obrońcy, którzy w porę wybili piłkę na aut. Goście stwarzali zagrożenie głównie ze stałych fragmentów, szczególnie rzutów rożnych.

Po przerwie na boisko lepiej dysponowani wyszli zawodnicy z Olsztyna, co dało efekt już w 5 min. po wznowieniu gry. Piłkę na lewym skrzydle przejął Marek Pilipienko i precyzyjnym podaniem obsłużył Dawida Pawełczaka,a  ten zatańczył z piłką w polu karnym i przy samym słupku strzelił na 2-0 dla NAKI 98. Od tego momentu, wszyscy licznie zgromadzeni kibice wiedzieli, iż ten mecz jest rozstrzygnięty. W drugiej połowie obie drużyny miały kilka okazji na strzelenie bramek, lecz zawodnicy razili brakiem skuteczności.

Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla NAKI 98 Olsztyn, co dało drużynie pierwsze miejsce w grupie 3 i awans do półfinału rozgrywek trampkarza mł. WMZPN. Oprócz NAKI 98 Olsztyn do półfinału trafili zwycięzcy, gr.1 Orlęta Rema Reszel, gr. 2 Polonia Pasłęk, gr. 4 MLKS Szynaka Motor Lubawa. Po wylosowaniu par półfinałowych dojdzie do dwumeczu a zwycięzcy spotkają się w finale rozgrywek. Mistrz województwa będzie reprezentował nasz region w rozgrywkach krajowych NIKE PREMIER CUP.