Nic się nie zmieniło, tylko „Deyna” w finale – Stracona szansa „Michałowicza”

Meczami z reprezentacjami Mazowsza w Olsztynie zespoły młodzieżowe Warmii i Mazur zakończyły rozgrywki w makroregionie. W Pucharze Deyny (1996) gospodarze zremisowali 0:0, ale obaj rywale grali o przysłowiową pietruszkę i można było sobie pozwolić na eksperymenty. Drużyna prowadzona przez Janusza Czerniewicza po raz trzeci z rzędu awansowała do finału, który rozpocznie się na początku lipca. W Pucharze Michałowicza przegraliśmy 0:1(0:1), a tylko zwycięstwo dawało nam premię. Mimo wielu znakomitych sytuacji nie potrafiliśmy strzelić bramki, a to w futbolu najważniejsze.

Puchar Michałowicza

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 0:1 (0:1)

Bramkę straciliśmy już w 3 minucie w zupełnie przypadkowych okolicznościach. Chłopcy nie załamali się, dobrze operowali piłką, stwarzali sytuację, ale nie potrafili niestety ich wykorzystać. Napastnikom zabrakło zimnej krwi, zamiast decydować się na uderzenia z pierwszej piłki, przekładali ją z nogi na nogę ułatwiając przeciwnikom interwencję. Szkoda bo z przebiegu gry można było pokusić się o komplet punktów i pojechać na finały.

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 0:0

Ponieważ gospodarze już wcześniej zapewnili sobie awans, mecz z Mazowszem można było potraktować eksperymentalnie. Przed finałami trener Janusz Czerniewicz dał szansę jeszcze kilku zawodnikom, by mieć obraz możliwości wszystkich kandydujących do kadry. Po przerwie piłkarze Warmii i Mazur zagrali bardzo dobrze, chwilami doskonale, co napawa optymizmem przed turniejem o medale.