Nie wchodźcie do ligi – Zmienią was na inny model

Od momentu, kiedy piłkarskimi ligami zaczęły rządzić oszołomy rozgrywki seniorskie przestały mnie interesować, czasami tylko spojrzę na tabelę i utwierdzam się w przekonaniu jak w rekordowym tempie można zniszczyć to co budowało się przez lata. Klinicznym przykładem jest I-ligowa jeszcze Olimpia Elbląg, o której obiecałem sobie już nie wspominać, ale nie wytrzymałem. Głównie dlatego, że nie jest to tylko prywatny folwark paru facetów lecz klub w dużej mierze utrzymywany za publiczne pieniądze. Jeśli kolejne nieodpowiedzialne decyzje sterników klubu są tolerowane to dziwię się społeczności Elbląga (nie liczę fanatycznych kibiców), że jeszcze zachowuje spokój.

 

 W ciągu trzech lat  normalny, fajny zespół złożony z ludzi związanych z miastem lub regionem przekształcił się w przysłowiowy „skład węgla i papy”, gdzie trenerów i zawodników zmienia się jak rękawiczki, a o klubie mówi się nie w kontekście wyników sportowych lecz afer i dyskwalifikacji.

W każdym razie demontaż Olimpii zapoczątkowany przez Tomasza Arteniuka trwa do dziś i zapewne zakończy się bolesnym lotem w przepaść . Elbląg ma to szczęście, że w odwodzie pozostają jeszcze dwa zespoły na niezłym poziomie: Concordia i Olimpia 2004, które zawsze mogą przejąć rolę lidera w mieście , a widząc co się dzieje u sąsiada, takich gaf nie popełnią. Ale nie jest to pewne, bo choroba zwana bufoniarstwem albo inaczej „sodówką” jest zaraźliwa i nie omija nawet wydawałoby się najbardziej odpornych.

Dla piłkarzy mam jedną dobrą radę. Nie awansujcie do wyższej ligi, bo i tak zmienią was na inny model. Tak wygląda dziś najpiękniejsza z dyscyplin – piłka nożna.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x