Niebawem Finałowy Turniej im. Marka Wielgusa – Lwiątka z Korsz ostrzą pazurki

Pod koniec roku szkolnego w Bartoszycach odbył się finał wojewódzki Turnieju Piłkarskiego im. Marka Wielgusa. Zwycięzcy w regionie: dziewczęta z UKS Sport z Kulturą Wydminy i chłopcy z MKS Lwy Korsze reprezentować nas będą w imprezie finałowej, którą zaplanowano na weekend 21-23 września we Wrocławiu. Zawodnicy z Korsz (rocznik 2001 i młodsi) wakacje spędzili pracowicie. Nie chcą dać plamy i codziennie w południe spotykali się na treningach. W ubiegłym tygodniu zorganizowali u siebie miniturniej, na który zaprosili zespoły: OKS 1945 Stomil i Legii Bart Bartoszyce.

 

Gospodarze i olsztynianie wystawili po dwie drużyny. Okazało się, że ciężka praca w czasie wolnym od nauki dała efekty. Lwiątka z Korsz pokonały zarówno Stomil jak i Legie Bart, wygrywając całą imprezę, a królem strzelców został Wojciech Kisieliński – zdobywca 5 bramek. Wyniki nie były tu jednak najważniejsze. Widać, że chłopcy coraz lepiej panują nad piłką i bardzo zależy im, by godnie reprezentować region w finale ogólnopolskim. Najważniejsze to wyjść z grupy (trzeba zająć pierwsze lub drugie miejsce), a potem zobaczymy. Korszanie mają rozeznanie co do możliwości przeciwników. Z kilkoma spotkali się podczas turniejów ogólnopolskich i toczyli z nimi równą walkę. W każdym razie „lwiątka” ostrzą pazurki i zamierzają odegrać we Wrocławiu ważna rolę, tym bardziej, że rywalizacja przebiegać będzie na obiektach sportowych sławnego Śląska Wrocław. Kilka lat temu w tej imprezie pokazał się Karol Żwir, który rozpoczynał karierę w Korszach, a teraz jest reprezentantem Polski juniorów. W składzie obecnej ekipy są chłopcy nie ustępujący talentem Karolowi.

My życzymy dziewczętom z Wydmin i chłopcom z Korsz udanych występów. Ambicji na pewno im nie zabraknie.

UCZESTNICY FINAŁU:

Dziewczynki: MUKS Praga Warszawa, UMKS Ostrovia Ostrówek, Cerekwianki Polska Cerekiew, UKS Bielawa, MUKS Stilon Gorzów, MUKS Medyk Konin, UKS Orzeł 2010 Wałcz, UKS Orliki Jezierzyce, UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz, SP Wydminy, SP Niedźwiadna, UKS Dubler Opole Lub., SP 8 Krosno, UKS Meritus Brody, Pionier Tychy, PSP Trójeczka Ostrowiec

Chłopcy: UKS Dragon Warszawa, UKS Mazovia Tomaszów Maz., UKS Rodło Opole, UKS Śląsk Wrocław, UKP Zielona Góra, SP 7 Leszno, Salos Szczecin, UKS Jedynka Reda, SP 15 Bydgoszcz, Lwy Korsze, Talent Białystok, UKS Niedźwiadek Chełm, SP 2 Dębica, MUKS Sandecja Nowy Sącz, SP Jastrzębie Zdrój, Kondycja Kielce

Jak było na Warmii i Mazurach?

Dziewczęta

1 SP WYDMINY

2 UKS PERŁY OLSZTYNEK

3 SP BIAŁA PISKA

4 SP WAŚNIEWO

Najlepsza bramkarka: Patrycja Kuźmińska SP Wydminy

Najlepsza zawodniczka: Monika Stefaniak SP Wydminy

Chłopcy

1 LWY KORSZE

2 HETMAN BARANOWO

3 UKS NAKI OLSZTYN

4 SP MOSTKOWO

Najlepszy bramkarz: Hubert Banach Hetman Baranowo

Najlepszy zawodnik: Kamil Synowczyk Lwy Korsze

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x