O Puchar Prezesa ZPU Prawda Olecko – Augustów przed Węgorzewem

Można śmiało powiedzieć, że takiej imprezy piłkarskiej w Olecku jeszcze nie było. W 3-Majowym  turnieju piłkarskim  wzięło udział 15 drużyn z dwóch województw, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Nie dojechały tylko dwie ekipy, które w ostatniej chwili zrezygnowały, Albtaros Raczki i DAR-TECH Chełchy. Turniej otworzyli w imieniu pana prezesa Romana Prawdy, dyr. Banku Zachodniego Wiesław Ośródka i burmistrz Olecka Wacław Olszewski. Wśród gości byli także przewodniczący Rady Miejskiej Karol Sobczak, były bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Kowalewski, przedstawiciel Rady Miejskiej Przemysław Atkielski, prezes MOSiR-u Andrzej Kamiński i ksiądz Marian Salamon.

Cała impreza była bardzo udana od strony sportowej jak i organizacyjnej. Drużyny piłkarskie zapewniły nam wysoki poziom sportowy i duże emocje, a nad organizacją i sprawnym przebiegiem całego turnieju czuwał główny pomysłodawca Wojciech Stefanowski. Słowa uznania należą się także Mariuszowi Rowińskiemu, który od samego początku pomagał w prowadzeniu turnieju dbając o sprawy techniczne i inne. Podziękowania należą się wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ten turniej był bardzo udany, przebiegał bardzo sprawnie i w miłej, sportowej atmosferze.
W turnieju wzięły udział drużyny: FC ZPU Prawda Olecko, SAS Grajewo, Ryby Sędki, Westland Białystok, Leśny Zakątek, Amper Ełk, Szybkie Filce Dąbrowskie, Weteran Olecko, Krukówek, Animex Ełk, Esculap Węgorzewo, Pięki, Reprezentacja Augustowa, Mazury Ełk, NORD-OST Gołdap.
Zwycięzcą turnieju została Reprezentacja Augustowa, która w finale pokonała Esculap Węgorzewo 3:0. Kolejne miejsca medalowe przypadły drużynom Leśny Zakątek i Amper Ełk. Nasza drużyna po dwóch porażkach i remisie zakończyła turniej na fazie grupowej. Pomimo tego, iż nie udało nam się wyjść z grupy gra naszego zespołu nie wyglądała źle. Widać już „gołym okiem” pracę wykonaną przez naszego trenera Konrada Topolskiego, gra staje się płynna, zorganizowana, gramy więcej piłką i dokładniej. Od początku największym mankamentem naszej drużyny jest formacja obronna ale nie da się wszystkiego zrobić w tak krótkim czasie. Mimo wszystko gra naszej drużyny napawa optymizmem, a treningi i praca wszystkich zawodników powinna procentować w przyszłości.

Królem strzelców turnieju został Bartosz Stefanowski z Reprezentacji Augustowa, który zdobył 7 bramek, najlepszym zawodnikiem Patryk Gondek z drużyny Ryby Sędki, a najlepszym bramkarzem Paweł Leszczyński z Reprezentacji Augustowa. Przyznano również nagrodę Fair Play, którą otrzymał FC Prawda Olecko za wzorową organizację turnieju.

Składy finalistów
 

 

,Reprezentacja Augustowa”:
Paweł Leszczyński, Bartosz Stefanowski (kapitan), Karol Frąckiewicz, Adrian Ziarko, Paweł Zaniewski, Tomasz Ostapowicz, Bartłomiej Milanowski, Łukasz Bernatowicz, Dawid Stefanowski.

Esculap Węgorzewo

Krystian Burzynski, Tomasz Grzebieniak, Tomasz Wiśniewski, Grzegorz Grzebieniak, Przemek Zabłotny, Daniel Maliszewski, Dariusz Karpiński.

{AdmirorGallery}prawda10{/AdmirorGallery}

 Wyniki całego turnieju:

Grupa A

SAS Grajewo – Ryby Sędki 1:3
SAS Grajewo – FC ZPU Prawda 2:4
FC ZPU Prawda – Ryby Sędki 1:1
Westland Białystok – SAS Grajewo 2:0
Westland Białystok – FC ZPU Prawda 2:0
Westland Białystok – Ryby Sędki 0:0

Grupa B

Amper Ełk – Szybkie Filce Dąbrowskie 3:2
Leśny Zakątek – Amper Ełk 0:1
Szybkie Filce Dąbrowskie – Leśny Zakątek 1:2

Grupa C

Weteran Olecko – Esculap Węgorzewo 2:1
Krukówek – Animex Ełk 0:0
Esculap Węgorzewo – Animex Ełk 1:0
Weteran Olecko – Krukówek 1:2
Krukówek – Esculap Węgorzewo 0:1
Animex Ełk – Weteran Olecko 3:0

Grupa D

Pięki – NORD-OST Gołdap 1:0
Reprezentacja Augustowa – Mazury Ełk 2:0
NORD-OST Gołdap – Mazury Ełk 1:0
Pięki – Reprezentacja Augustowa 0:2
Reprezentacja Augustowa – NORD-OST Gołdap 3:0
Mazury Ełk – Pięki 1:3

Ćwierćfinały:

Westland Białystok – Leśny Zakątek 0:2
Reprezentacja Augustowa – Animex Ełk 2:2 (k.3:1)
Amper Ełk – Ryby Sędki 2:1
Esculap Węgorzewo – Pięki 3:1

Półfinały:

Leśny Zakątek – Esculap Węgorzewo 0:0 (k. 2:3)
Amper Ełk – Reprezentacja Augustowa 1:2

Finał:

Esculap Węgorzewo – Reprezentacja Augustowa 0:3

 Za stroną internetowa FC Prawda Olecko

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x