Obiecujący remis Constractu Lubawa w Gnieźnie – Nie taki diabeł straszny…

Bardzo obiecująco rozpoczęli rozgrywki w I lidze (grupa północna) futsalu zawodnicy Constractu Lubawa, którzy zremisowali w Gnieźnie z miejscowym KS 1:1.Gospodarze, choć przeżywają pewne kłopoty organizacyjne i kadrowe byli zdecydowanym faworytem, a tu debiutanci z Lubawy sprawili im tyle kłopotów. Cieszymy się z cennego punktu, ten wynik powinien dodac pewności lubawianom.

KS GNIEZNO  – CONSTRACT   1:1 (0:1)

0:1 – Arkadiusz Olszewski (18’), 1:1 – Oskar Stankowiak  ( 33’)

KS GNIEZNO:  Michał Wasielewski, Tomasz Fitt, Damian Lewartowski, Mariusz Sawicki, Jacek Sander, Paweł Kaźmierczak, Marcin Greser, Paweł Hoeft, Oskar Stankowiak, Piotr Błaszyk, Krzysztof Chudziński

CONSTRACT LUBAWA – Marcin Piotrowicz, Damian Jarzembowski, Łukasz Licznerski, Miłosz Jarzembowski, Daniel Malinowski, Paweł Ossowski, Dawid Mederski, Daniel Sass, Jarosław Szulc, Arkadiusz Modrzewski, Mateusz Sadowski

W KS Gniezno przed rozpoczęciem rozgrywek nie brakowało kłopotów i choć ostatecznie do gry nie przystąpiło czterech zawodników z kadry drużyny gospodarze byli faworytem. W takim przekonaniu zaatakowali od pierwszych minut i uzyskali przewagę. Lubawianie dość szybko się otrząsnęli i grali coraz składniej. Na bramkę rywali strzelał groźnie Paweł Ossowski, a w 18 minucie goście uzyskali prowadzenie. Arkadiusz Olszewski potężną „bombą” prawie ze środka boiska zaskoczył bramkarza.

Po zmianie stron Gniezno ruszyło do generalnego szturmu i wyrównało, ale to lubawianie byli bliżsi zwycięstwa. Nie wykorzystali w końcówce wspaniałej okazji. Paweł Ossowski i Daniel Sass po szybkiej kontrze znaleźli się przed bramkarzem i nie wykorzystali szansy. Remis jest jednak wynikiem doskonałym.