OKS 1945 -Bogdanka Łęczna 3:1 – Niezła zaliczka z trudnym rywalem

W pierwszym meczu I rundy Klubowych Mistrzostw Polski juniorów piłkarze OKS 1945 Olsztyn pokonali w Dajtkach Bogdankę Łęczna (mistrz woj. lubelskiego) 3:1 (2:0). To zupełnie inny futbol niż spotkania w regionie. Wymagający przeciwnik, który cały czas zmusza do maksymalnego wysiłku. Rezultat dobry, bo Łęczna dysponuje mocną ekipą, ale to jeszcze nie przesądza sprawy. W poniedziałek na wyjeździe trzeba będzie twardo walczyć o awans.

OKS 1945 Olsztyn – Bogdanka Łęczna 3:1 (2:0)

1:0 – Andrzej Mański (4), 2:0 – Sebastian Kowalski (45), 2:1 – Mateusz Żukowski (60), 3:1 – Michał Suchodolski (74)

OKS 1945 Olsztyn: Michał Leszczyński, Łukasz Buder, Michał Rytelewski (70 Jędrzej Gęsicki), Rafał Remisz, Mateusz Sikorski, Michał Czarnecki, Piotr Łysiak (89 Kacper Nawrocki), Bartosz Sobótka, Sebastian Kowalski (72 Jakub Krajewski), Wojciech Dubis (68 Michał Suchodolski), Andrzej Mański.

Kibice obejrzeli dobre spotkanie, które w dużej mierze przypominało środową potyczkę juniorów młodszych. Olsztynianie szybko objęli prowadzenie po pięknej akcji zakończonej celnym strzałem Andrzeja Mańskiego i…oddali inicjatywę rywalom. Ci dobrze rozgrywali piłkę w środku pola i wykorzystywali luki w defensywie OKS-u. Strzelali często i bardzo groźnie. Piłka na szczęście minimalnie mijała cel, albo stawała się łupem znakomicie spisującego się bramkarza Michała Leszczyńskiego.

Dopiero pod koniec pierwszej części gospodarze przebudzili się i zaatakowali. Piłka raz trafiła w poprzeczkę, ale za drugim razem uderzenie okazało się precyzyjne. Sebastian Kowalski widząc wysuniętego bramkarza strzelił nad nim i było 2:0. Sędzia odgwizdał koniec połowy, a wszyscy nie kryli radości. Słyszało się jednak głosy, że rezultat był znacznie lepszy niż przedstawiał to obraz spotkania.

Po zmianie stron gra wyrównała się. Akcje olsztynian były coraz lepsze, a szczególnie podobały się uderzenia z dystansu. Bramkarza Bogdanki jeszcze raz uratowała poprzeczka. W 60 minucie po fatalnym błędzie w środku pola (strata piłki) kontra gości przyniosła im kontaktową bramkę i miny nam zrzedły, bowiem w systemie pucharowym taki wynik nas nie urządzał.

Na szczęście wprowadzony go gry dwumetrowiec Michał Suchodolski wykorzystał bezbłędnie podanie Jakuba Krajewskiego, który wcześniej popisał się świetnym dryblingiem na prawej stronie boiska.

Wynik nie uległ zmianie, choć rywale do końca walczyli o drugą bramkę. Brawa dla olsztynian, bo ten wynik jest dużym osiągnięciem, ale jesteśmy dopiero w połowie drogi i naprawdę o awans nie będzie łatwo.