OKS 1945 wygrał w Melcu 3:0! – Stal rozhartowana, koncert olsztynian

Po skromnym 2:1 u siebie awans juniorów młodszych OKS 1945 do następnej fazy Mistrzostw Polski stanął pod znakiem zapytania. Wynik uzyskany w Dajtkach uważaliśmy za sukces, bo w centralnych rozgrywkach nie ma słabeuszy, ale w obliczu rewanżu stawiał nas w trudnej sytuacji .Tymczasem w Mielcu olsztynianie zagrali wręcz rewelacyjnie, pokonując Stal 3:0 (1:0), Tym samym  drużyna Adama Łopatko awansowała do czołowej ósemki w kraju. Następnym rywalem będzie Cracovia, a pierwszy mecz już w czwartek (Boże Ciało) też w Dajtkach.

Stal Mielec – OKS 1945 Olsztyn 0:3 (0:1), pierwszy mecz 1:2 – awans OKS 1945

0:1 Wojciech Dziemidowicz (35), 0:2 Karol Żwir (55), 0:3 Piotr Wypniewski (68)

OKS 1945: Dzikowski, Gawryś, Maternik, Żakiewicz, Dziemidowicz, Sienikowski, Żwir, Wypniewski, Mroczkowski, Szymonowicz, Rynkiewicz, na zmiany weszli: Suchan, Wiśniewski, Krajewski, Abramczyk, Kułakowski.

W pierwszym meczu gra Stali wywarła spore wrażenie i zdawaliśmy sobie sprawę, że olsztynian czeka arcytrudne zadanie. Tymczasem goście wcale nie zamierzali bronić jednobramkowej  przewagi. Od pierwszej minuty przejęli inicjatywę i prowadzili grę. Częściej byli przy piłce i nie pozwalali rywalom na swobodne rozgrywanie akcji. Na pięć minut przed końcem pierwszej części po rzucie wolnym w polu karnym przy piłce znalazł się Wojtek Dziemidowicz i było 1:0.

To już wyraźnie zdołowało gospodarzy, którzy wprawdzie próbowali atakować, ale bez efektów. Natomiast grający bardzo swobodnie i pomysłowo olsztynianie zdobyli jeszcze dwa gole, potwierdzając, że gdy zejdzie z nich ciśnienie, potrafią naprawdę wiele. Trzecia bramka zdobyta przez Piotra Wypniewskiego upokorzyła stalowców, bowiem ta akcja (rozklepana została cała obrona) przekonała wszystkich o ich bezradności.

A my cieszymy się z awansu i czekamy na kolejne emocje, nie zapominając, że są to Mistrzostwa Polski i każdy następny rywal jest bardzo wymagający.

Rozwój Katowice 1-3 UKP Zielona Góra (I mecz: 4-2)

Rodło Opole 1-4 Zagłębie Lubin (I mecz: 0-5)

Lider Włocławek 1-2 UKS SMS Łódź (I mecz: 0-7)

Warta Poznań 1-2 Chemik Police (I mecz: 0-1)

Stal Mielec 0-3 OKS 1945 Olsztyn (I mecz: 1-2)

Bogdanka Łęczna 1-3 Cracovia (I mecz: 1-0)

Legia Warszawa 1-1 Jagiellonia Białystok (I mecz: 3-1)

KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 0-2 Bałtyk Gdynia (I mecz: 0-2)