Olimpia przegrała z Jeziorakiem 2:4 – Jak na prawdziwym…castingu

Na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Skrzydlatej w Elblągu odbył się mecz sparingowy, w którym pierwszoligowa Olimpia przegrała z drugoligowym Jezioraka Iława 2:4 (0:1, 0:2, 2:1). Spotkanie miało wybitnie szkoleniowy charakter, śmiało to można nazwać castingiem, skoro przez zespół gospodarzy przewinęło się około 30 zawodników – kandydatów do gry w wiosennej rundzie. W Jezioraku jest podobnie. Oba kluby przeżywają kłopoty finansowe, stąd ogromna rotacja piłkarzy. Ale w naszych piłkarskich ligach to już norma. Tylko jak się z takimi  drużynami identyfikować?

Olimpia Elbląg – Jeziorak Iława 2-4 (0-1, 0-2) (2:1)
Bramki: dla Olimpii: Marcin Martynowicz 71′, Adrian Sulima 76′, dla Jezioraka:  Iwo Zubrzycki 20’, Aleksander Kowalczyk 38′, Tomasz Kolibowski 58′, Michał Jankowski 89′

W Olimpii wiele się ostatnio zmieniło. Jak podaje portal e-olimpia.com nowym szkoleniowcem I-ligowców został Oleg Raduszko. 45-letni białoruski szkoleniowiec, który ostatnio pracował w Grodnie, gdzie w miejscowym Niemenie pełnił funkcję skauta. Raduszko to były piłkarz, który w trakcie swojej kariery zawodniczej grał jako napastnik w następujących białoruskich klubach: Dynamo Brześć, Dynamo Mińsk, Dniepr Mohylew, Niemen Grodno, Komunalnik Pińsk i ponownie Niemen. Po zakończeniu gry w piłkę opiekował się juniorami Niemena, po czym w lipcu 2008 roku objął zespół seniorów. Po dwóch latach prowadzenia drużyny w białoruskiej ekstraklasie w czerwcu 2010 przestał pełnić funkcję trenera.
Sztab szkoleniowy Olimpii wiosną tworzyć będą: Oleg Raduszko (trener), Szymon Szałachowski (II trener), Jarosław Talik (trener bramkarzy), Tomasz Żukowski (kierownik drużyny), Alicja Mucharska (masażystka).

W Jezioraku jeśli chodzi o sztab trenerki stabilizacja.  Drużynę nadal prowadzi Piotr Zajączkowski, za to wiele zmian w kadrze zespołu. Przymiarki ,podobnie jak w przypadku Olimpii, zapewne trwać będą do ostatniej chwili przed wiosenną premierą.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x