Olsztynek i Działdowo uczestnikami finału Coca Cola Cup 2013 – Przez Kraków do Turynu

Już w sobotę (8 czerwca) dowiemy się, które piłkarskie drużyny gimnazjalne są najlepsze w Polsce. Na krakowskim Rynku Głównym, poza sportowymi emocjami, na kibiców czekają spotkania z Robertem Lewandowskim, Anną Dereszowską i Robertem Korzeniowskim oraz wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Bezpośrednimi uczestnikami tego wydarzenia będą: dziewczęta z Gimnazjum w Olsztynku i chłopcy z Gimnazjum nr 2 Działdowo – zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich na Warmii i Mazurach.

 

8 czerwca  na krakowskim Rynku Głównym do rywalizacji w wielkim finale Coca-Cola Cup 2013 przystąpią najlepsze w Polsce piłkarskie drużyny dziewcząt i chłopców. Na specjalnie na tę okazję zbudowanym boisku z naturalną trawą, zawodnicy będą walczyć o miano najlepszych w kraju i nagrodę główną – udział w piłkarskim wyjeździe do jednego z najlepszych europejskich klubów piłkarskich, Juventusu Turyn. Tegoroczna, piętnasta już edycja Coca-Cola Cup trwa od początku lutego. Do rozgrywek przystąpiło blisko 40.000 młodych adeptów piłki nożnej z całego kraju. Po fazie regionalnej i etapie finałów wojewódzkich w walce o nagrodę główną pozostały po dwa najlepsze zespoły z każdego regionu. Wszystkie drużyny prezentują wysoki poziom, dlatego na brak emocji sportowych podczas sobotniej imprezy  na pewno nie będzie można narzekać.

Uczestnicy finałów

– w kategorii dziewcząt:

Gimnazjum Sportowe nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim, Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach, Gimnazjum nr 16 w Lublinie, ZSG nr 3 w Jelnej, Gimnazjum w Daleszycach, Gimnazjum w Parzęczewie, Gimnazjum w Pysznicy, Gimnazjum nr 48 w Warszawie, Gimnazjum w Luzinie, Gimnazjum Sportowe w Szczecinie, Zespół Szkół w Brańsku, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Koninie, Gimnazjum nr 3 w Częstochowie, Gimnazjum w Olsztynku, Gimnazjum nr 2 w Nysie i Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie.

Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku (dziewczęta ) 

Julia Mieteń, Aleksandra Obrębska, Laura Zakrzewska, Klaudia Augustin, Dagmara Kaczmarczyk, Dominika Jaworska, Julita Jaworska, Ada Kaczmarczyk, Katarzyna Pieniak i Marta Masalska. Trener: Zdzisław Dzięgielewski.

{AdmirorGallery}coca6{/AdmirorGallery}

– w kategorii chłopców:

Gimnazjum nr 4 w Zielonej Górze, Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu, Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej, Społeczne Gimnazjum Sportowe w Krakowie, Publiczne Gimnazjum w Małogoszczu, Publiczne Gimnazjum nr 36 w Łodzi, Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli, Gimnazjum nr 48 w Warszawie, Zespół Szkół nr 1 w Redzie, Gimnazjum nr 27 w Szczecinie, Publiczne Gimnazjum nr 15 w Białymstoku, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, Gimnazjum Sportowe w Gliwicach, Gimnazjum nr 2 w Działdowie, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu i Gimnazjum nr 57 w Bydgoszczy.

Gimnazjum Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie (chłopcy)

Marcin Gralewicz, Adrian Bąbalicki, Norbert Blank, Sebastian Sikorski, Kuba Standarski, Marcin Wieciński, Kacper Ciesielski, Maciej Gerlej, Aleksander Lesisz, Dominik Czarnecki, opiekun Bartłomiej Ozga

Ale finał Coca-Cola Cup 2013 to nie tylko rozgrywki piłkarskie. W tym roku będzie to prawdziwe święto sportu. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji turnieju „Bądź aktywny, dołącz do gry”, do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich – gimnazjalistów, ich przyjaciół i rodziny. W Strefie Aktywnego Życia na każdego będzie czekać wiele atrakcji – od spotkania z najlepszym polskim piłkarzem i ambasadorem Coca-Cola Cup, Robertem Lewandowskim, aż po konkurs, w którym będzie można wygrać wyjazd do Turynu ze zwycięzcami rozgrywek. Wszyscy gimnazjaliści mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest sprzęt sportowy dla zwycięskiej szkoły i organizacja dnia sportu na terenie placówki. Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić się w prostych konkurencjach sportowych, np. jeździe na rowerku stacjonarnym, skakaniu na skakance czy utrzymaniu się na równoważni, zbierając jednocześnie punkty dla swojej szkoły. W konkursie wygra szkoła, która w klasyfikacji generalnej zdobędzie najwięcej punktów.

W Strefie Ambasadora będzie można nauczyć się zagrań piłkarskich, prezentowanych przez Roberta Lewandowskiego. Dodatkowo w Strefie Aktywnego Życia będzie można m.in. porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatko-nogę, rozegrać miniturniej w piłkarzyki, sprawdzić jak spalić kalorie pochodzące ze swoich ulubionych przysmaków czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną w energię, jednocześnie ładując swój telefon komórkowy. Nie zabraknie też konkursów i możliwości dowiedzenia się wszystkiego o prawidłowym nawadnianiu organizmu od mistrza olimpijskiego i ambasadora marki Powerade, Roberta Korzeniowskiego.

Strefa Aktywnego Życia będzie czynna również w niedzielę 9 czerwca. Tego dnia swoich sił na boisku będzie mógł spróbować każdy chętny. We współpracy z systemem szkolenia piłkarskiego Coerver Coaching, organizatorzy Coca-Cola Cup przygotowali zestaw testów, które zdecydują, kto będzie towarzyszył zwycięzcom turnieju w wyjeździe piłkarskim do Juventusu Turyn.
Aby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy przyjść na Rynek w godzinach od 9.00 do 16.00 i wykonać kilka typowych piłkarskich ćwiczeń. Najlepsi zmierzą się w finale, który odbędzie się o godzinie 17.00.

Towarzysząca rozgrywkom Coca-Cola Cup Strefa Aktywnego Życia to element realizacji zobowiązań ogłoszonych przez The Coca-Cola Company, których celem jest wspieranie walki z epidemią otyłości. Jednym z czterech strategicznych działań, realizowanych w 207 krajach, jest zachęcanie ludzi do ruchu, poprzez wspieranie programów promujących aktywność fizyczną. W samej Europie firma wspiera 88 programów pomagających 3 milionom osób w zwiększeniu aktywności fizycznej.

Patronem honorowym Coca-Cola Cup 2013 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Turniej merytorycznie wspiera Polskie Towarzystwo Dietetyki. Partnerem technicznym jest firma adidas.

Harmonogram finału Coca-Cola Cup 2013:
 

Sobota, 8 czerwca:

09.00 – uroczyste otwarcie turnieju z udziałem Roberta Lewandowskiego
09.30 – początek rozgrywek
12.20 – spotkanie z Robertem Lewandowskim i konkursy dla publiczności
13.00 – spotkania z Robertem Lewandowskim, Anną Dereszowską i Robertem Korzeniowskim w Strefie Aktywnego Życia
17.00 – mecze finałowe dziewcząt i chłopców
18.40 – dekoracja zwycięzców
19.00 – zakończenie turnieju

Niedziela, 9 czerwca:

09.00 – otwarcie Strefy Aktywnego Życia i początek konkursu o wyjazd do Juventusu Turyn
17.00 – finał konkursu
18.00 – zamknięcie Strefy Aktywnego Życia

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x