Olsztyńska młodzież na Olimpiadzie w Offenburgu – Pod znakiem sportu i tańca

Zespoły Szkółki Piłkarskiej „Naki” Olsztyn oraz drużyny„Szczypiorniaka” Olsztyn wraz ze Szkołą Hip Hopu „Monstars” wyjechały przy współpracy Urzędu Miasta Olsztyn na Olimpiadę Młodzieży w Offenburgu. Olimpiada była rozgrywana na wielu pięknie położonych obiektach, wystąpiło w niej około 700 młodych reprezentantów z Włoch, Francji, Polski (Olsztyn) oraz Niemiec. Chłopcy i dziewczęta wystąpili w 11 konkurencjach. Olsztyn wystawił reprezentacje w dwóch dyscyplinach, piłce nożnej i piłce ręcznej. O pobycie w Offenburgu pisze do nas trener chłopców z Naki Pan Dariusz Sułkowski

 

Grupa „Monstars” pani Katarzyny Dembowskiej przygotowywała się do występów w sali wyposażonej w lustra, idealnie nadającej się do pracy z tancerzami. Dziewczęta, jako jedyna miała możliwość wystawienia własnego układu, za co otrzymała wielkie brawa. W skład zespołu wchodziły: Anna Rżyska , Karolina Błędowska, Aleksandra Kubiak  i Dominika Trembecka.

Dużym sukcesem zakończyły się występy zawodników „Szczypiorniaka”, którzy wystawili dwa zespoły w kategorii rocznika 1997. Chłopcy walczyli na super nowoczesnej sali z zespołami z Włoch, Francji oraz Niemiec. Obie ekipy spisały się bardzo dobrze zajmując II i IV miejsce. Zespół starszy prowadzony przez trenera Krzysztofa Maciejewskiego musiał uznać wyższość tylko zespołu Okengymnasium (Niemcy). Natomiast drużyna trenera Mariusza Bednarskiego (rocznik 1998) zajęła IV miejsce, przegrywając w meczu o III miejsce z Theodor-Heuss-Realschule (Niemcy).

Skład zespołu trenera Maciejewskiego:

Grzegorz Buśko , Damian Deresz , Wojciech Golks , Jakub Hułubiuk ,Tomasz Kornowski , Eryk Dembkowski, Jamil Sobczyk , Szymon Gąsiorowski, Jakub Pikura, Cezary Zawadka

Skład zespołu trenera  Bednarskiego:

Mateusz Rzepski , Norbert Rykaczewski  Alan, Ławrynowicz  , Mateusz Matejko , Dawid Amborst , Kacper Saraczyn , Dawid Siemianowski  ,Tomasz Dębek , Maciej Wieszeń , Tomasz Pasymowski

Największy sukces osiągnęły zespoły Szkółki Piłkarskiej NAKI Olsztyn. Zawody odbywały się na super przygotowanych placach do gry. Na terenie klubu z Offenburga są aż cztery pełnowymiarowe naturalne boiska oraz dwa mniejsze i jedno pełnowymiarowe ze sztuczną trawą. W takich warunkach byłoby cudownie trenować w naszym mieście. Zespół trenera Mariusza Goławskiego wystąpił w kategorii rocznika 99’ i jak burza przeszedł swoją grupę. W pokonanym polu Naki 99’ zostawiło zespoły z Francji oraz dwie ekipy z Niemiec. W finale podopieczni trenera Mariusza spotkali się z zespołem Erich-Kastner-Realschule i po raz drugi wygrali z tym zespołem 1-0, zdobywając trofeum dla najlepszego zespołu w tej kategorii wiekowej.

Zespół Naki 99’ wystąpił w składzie:

Arkadiusz Łosko, Jakub Leszczewicz, Michał Skarbek, Adrian Radzio, Dawid Janczewski, Sebastian Symonowicz, Sebastian Rosa, Michał Malinowski, Igor Mazurek, Paweł Kapusta.

W kategorii rocznika 97’ wystąpili podopieczni trenera Dariusza Sułkowskiego. Mimo iż zawodnicy byli o rok a nawet dwa lata młodsi od rywali, stawili czoła reprezentantom Francji i silnej ekipie Niemiec. Z grupy wyszli na pierwszym miejscu. W półfinale spotkali się z Theodor-Heuss-Realschule, mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 1-1, o grze w finale miały zdecydować rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się chłopcy z Olsztyna wygrywając 5-4, a możliwość gry w finale zawdzięczają w głównej mierze doskonałej interwencji Kacpra Żukiana (obroniony karny).

Finał to pojedynek z zespołem Erich-Kastner-Realschule. Gospodarze od pierwszych minut przeszli do ataku, ale to olsztynianie przeprowadzali szybkie kontry i już w 8 minucie prowadzili 3-0. Kiedy wszystkim wydawało się, iż mecz zakończy się takim wynikiem zespół Naki 98’ strzelił bramkę samobójczą. Po niespełna minucie było już tylko 3-2 i napór miejscowych na bramkę Olsztyna nie ustępowal. Mimo trudnych chwil w końcówce meczu wynik nie uległ zmianie. Zespół Naki 98’ wygrał cały turniej, co jest dużym osiągnięciem na tle zespołów o rok starszych.

Zespół Naki 98’ wystąpił w składzie:

Kacper Żukian, Marek Pilipienko, Dawid Pawełczak, Michał Szłykowicz, Bartosz Salwowski, Adam Zgliński, Wiktor Gaweł, Norbert Furmaniak, Maciej Rossa, Cezary Zalewski, Sebastian Sikorski.

Dziewczęta i chłopcy mieli możliwość spędzenia wolnego czasu na zabawie w największym w europie parku rozrywki „EUROPA PARK” w miejscowości Rust. Pomoc w wyjeździe do „Europa Park” reprezentacja Olsztyna zawdzięcza hojności Pana Georg Dietrich, który sponsorował cały wyjazd do Rust.

W tym miejscu chcielibyśmy wszyscy podziękować Urzędowi Miasta za pomoc w wyjeździe do Offenburga, natomiast stronie Niemieckiej za opiekę na miejscu.

W ramach współpracy w dniach 30.06 -01.07. 2012 r. do Olsztyna na zaproszenie klubu Naki Olsztyn przyjedzie zespół z Offenburga, który to weźmie udział w XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „NAKI Cup”.

{AdmirorGallery}off21{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x