Olsztyński arbiter zdegradowany – Powtórek boją się jak ognia…

Zarząd PZPN na wniosek Kolegium Sędziów zdegradował do pierwszej ligi olsztyńskiego sędziego Wojciecha Krztonia. W sobotnim meczu Polonia Warszawa - Górnik Zabrze arbiter uznał wyrównującą bramkę dla zabrzan, mimo że przy przyjęciu piłki Prejuce Nakoulma pomógł sobie ręką. Była to 90 minuta spotkania. Dzień wcześniej Krztoń został odsunięty od prowadzenia spotkań ekstraklasy do końca rundy jesiennej  przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN Janusza Eksztajna.

 Pomyłka arbitra była ewidentna, ale czy miała charakter świadomego działania jak to niektórzy sugerują. Oczywiście to pytanie zostaje bez odpowiedzi, natomiast nasuwa się po raz kolejny postulat o analizę akcji w zapisie video. Z tego korzysta już większość dyscyplin (hokej, siatkówka). To od razu ucina wątpliwości i wszelkie dywagacje, a przede wszystkim daje gwarancję sprawiedliwego werdyktu.

Ten uporczywy oportunizm władz piłkarskich świadczy o jego sternikach, którzy wolą sami występować w roli sędziów i to niekoniecznie na boisku.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x