OOM Małopolska 2012 – Warmia i Mazury w glorii złota, dziewczyny szóste

W turnieju pilkarskim Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2012 ogromny sukces odnieśli chłopcy z Warmii i Mazur, którzy w finalowym meczu pokonali Małopolskę 4:1 (1:0). Trzy bramki Oskara Zawady i jedna Aleksandra Kołakowskiego przesądziły o złotym medalu, na który nasi zawodnicy w pełni zasłuzyli. Przypominamy, że najpierw  pokonali Wielkopolskę 3:1 (2:0) , potem wygrali z Małopolską 2:1 (0:1).  Te dwie wygrane zapewniły nam pierwsze miejsce w grupie  Porażka z Opolem 1:2 (1:0) nie miała znaczenia. Zagrali dublerzy, by najlepsi zachowali jak najwiecej sił na finał. I to był znakomity pomysł,który w niedziele zdał egzamin. Dziewczęta, którym zupełnie nie wiodło sie w grupie później grały lepiej i zajęły 6 miejsce.

 

Turniej chłopców:

Grupa: Warmińsko-Mazurskie, Wielkopolskie, Podkarpackie, Opolskie

Skład Warmii i Mazur:

Kamil Kotkowski (MKS Korsze), Kamil Maternik (Warmia Olsztyn), Rafał Maciążek (Pisa Barczewo), Damian Garbacik (Granica Kętrzyn), Filip Francuz (Stomil Olsztyn), Mateusz Kostek (Stomil Olsztyn), Cezary Sobolewski (Stomil Olsztyn), Dawid Bielicki (Rona 03 Ełk), Daniel Wojciechowski (Warmia Olsztyn), Mikołaj Rałowiec (Granica Kętrzyn), Oskar Zawada (DKS Dobre Miasto) oraz Piotr Bijata (Granica Kętrzyn), Adrian Kaczmarczyk (Pisa Barczewo), Adam Borkowski (Pisa Barczewo), Remigiusz Pawłowski (Jeziorak Iława), Kamil Świercz (Reda Szczytno), Kamil Pruszyński (Vęgoria Węgorzewo), Aleksander Kołakowski (Warmia Olsztyn). Trener Janusz Czerniewicz

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Wielkopolskie 3:1 (2:0)

Bramki: samobójcza, Damian Garbacik i Oskar Zawada.

Mecz toczył się w potwornym upale. Zawodnicy Warmii i Mazur dość szybko zapewnili sobie przewagę, która pozwoliła im kontrolować spotkanie. Pierwsza bramka padła po dobrym dośrodkowaniu i obrońca rywali niefortunnie skierował piłkę do siatki. Gdy Daniel Garbacik podwyższył na 2:0 z naszej ekipie zapanował jeszcze większy spokój. Dobrze rozgrywaliśmy piłkę w środku pola, procentowało doświadczenie z boisk IV ligi, bo większość zawodników ma miejsce w podstawowych jedenastkach swoich klubów. Trzecia bramka to bardzo ładna akcja. Po prostopadłym podaniu Kamila Pruszyńskiego, Oskar Zawada nie zmarnował szansy. Przeciwnicy honorową bramkę zdobyli na minutę przed końcem. Cenne zwycięstwo i dobre widoki na wyjście z grupy.

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Podkarpackie 2:1 (0:1)

Bramki: Mikołaj Rałowiec i Oskar Zawada.

Po meczu chłopcy schodzili z boiska szczęśliwi, bo wiedzieli, że to zwycięstwo jest przpustką do gry o złoty medal. Piątkowy mecz z Opolem nie będzie miał większego znaczenia i nie wykluczone, że szanse dostaną rezerwowi, którzy przecież też będą walczyć, bo dzieś to udowonili.  Było to trudne spotkanie. W pierwszej części rywale grali bardzo dobrze i zasłużenie zdobyli bramkę. Po zmianach dokonanych przez trenera Janusza Czerniewicza gra Warmii i Mazur nabrała rozmachu. Dośc szybko odrobilismy straty po bramce Mikołaja Rałowca, a kropke nad „i” postawił niezawodny Oskar Zawada. W końcówce po kontratakach mogliśmy zdobyć kolejne bramki, ale nie bądźmy zachłanni. W piatek ostatni mecz grupowy, a potem mecz o wszystko. Małopllska ma mocny zespół, ale jest do pokonania. Odniosła szczęśliwe zwycięstwa strzelając decydujace bramki w ostatniej minucie.

III dzień

Warmińsko-Mazurskie – Opolskie 1:2 (1:0)

Bramka: Rafał Maciążek z rzutu karnego

Zgodnie z zapowiedzia zagrał rezerwowy skład, bo wynik tego meczu nie zmieniał sytuacji w grupie. Zawodnicy Warmii i Mazur zapewnili juz sobie mistrzostwo grupy. Mimo wszystko była szansa przynajmniej na remis, tym bardziej, że prowadzilismy 1:0. Wszyscy czekamy na wielki finał. Mamy nadzieję, że nasz zespół spełni oczekiwania.

IV dzień

Finał

Małopolskie – Warmińsko-Mazurskie 1:4 (0:1)

Bramki: Oskar Zawada-3 i Aleksander Kołakowski

Zespół Warmii i Mazur rozegrał ten turniej po mistrzowsku i na tytuł w pełni zasłużył. Pierwsze miejsce w Ogolnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to tytuł krajowy i zwycięstwo w Turnieju Kazimierza Deyny. Świetne wejście w imprezę  pozwoliło na taktyczne manewry, co przy potwornym upale jaki panował w Krakowie miało duże znaczenie. Finałowe spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Wprawdzie tuz po przerwie rywale wyrównali na 1:1, ale kontry naszego zespołu w ostatnich minutach okazały sie zabójcze.  Skuteczność i potwierdzenie dużego talentu strzeleckiego Oskara Zawady. Ale oczywiście złoty medal jest zasługa wszystkich grających zawodników i kadry szkoleniowej.

Grupa A

Mazowiecki ZPN – Pomorski ZPN 2-1

Śląski ZPN – Małopolski ZPN 0-1

Pomorski ZPN – Śląski ZPN 0-0 rz.k. 4-5

Małopolski ZPN – Mazowiecki ZPN 2-1

Małopolski ZPN – Pomorski ZPN 1-2

Śląski ZPN – Mazowiecki ZPN 0-2

Tabela

1. Małopolski ZPN 3  6  4-3

2. Mazowiecki ZPN 3 6  5-3

3. Pomorski ZPN 3 4 3-3

4. Śląski ZPN 3 1 0-3

Grupa B

Warmińsko-Mazurski ZPN – Wielkopolski ZPN 3-1

Opolski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-5

Wielkopolski ZPN – Opolski ZPN 4-0

Podkarpacki ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 1-2

Opolski ZPN – Warmińsko Mazurski ZPN 2-1

Podkarpacki ZPN – Wielkopolski ZPN 0-1

Tabela

1. Warmińsko Mazurski ZPN 3  6  6-4

2. Wielkopolski ZPN 3  6 6-3

3. Podkarpacki ZPN 3 3  6-3

4. Opolski ZPN 3  3 2-10

mecz o III miejsce

Wielkopolski ZPN – Mazowiecki ZPN 1-3

mecz o I miejsce

Małopolski ZPN – Warmińsko – Mazurski ZPN 1-4

Strzelcy bramek:

Zawada Oskar – Warmińsko Mazurski ZPN 5

Anczewski Kamil – Mazowiecki ZPN 3

Buczek Dorian – Wielkopolski ZPN 3

…………………………………………………

Rałowiec Mikołaj – Warmińsko-Mazurski ZPN 1

Garbacik Damian – Warmińsko Mazurski ZPN 1

Maciążek Rafał – Warmińsko Mazurski 1

Kołakowski Aleksander – Warmińsko – Mazurski 1 

Król Strzelców – ZAWADA Oskar – Warmińsko Mazurski ZPN

Najlepszy Zawodnik – TOMASIEWICZ Grzegorz – Mazowiecki ZPN

Najlepszy Bramkarz – STRYJEK Maksymilian – Mazowiecki ZPN

{AdmirorGallery}olm4{/AdmirorGallery}

Fot. wmzpn

Turniej dziewcząt:

Grupa: Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Śląskie, Małopolskie

Skład Warmii i Mazur.

Kamila Koźlińska (Znicz Biała Piska), Paula Mikicin (Znicz Biała Piska), Dominika Złotucha (Stomil Olsztyn),Joanna Sieradzka (Stomil Olsztyn), Iwona Abramczyk (Stomil Olsztyn), Beata Homza (Stomil Olsztyn), Emilia Solecka (Atomówki Korsze), Natalia Lenart (Atomówki Korsze), Natalia Kulwicka (Morąg), Wiktoria Trzcińska (Surma Barczewo), Karolina Mućka (Surma Barczewo) oraz Krystyna Cywińska (Sport z Kulturą Wydminy), Daria Śliczner ( Sport z Kulturą Wydminy), Aleksandra Stefaniak (Sport z Kulturą Wydminy), Aleksandra Lis (Atomówki Korsze), Weronika Dziadura (Stomil Olsztyn), Natalia Kłosek (Stomil Olsztyn). Trener Krzysztof Suchwałko.

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Wielkopolskie 0:5 (0:1)

Rywalki okazały się bardzo mocne. Zawodniczki Warmii i Mazur walczyły i broniły się dzielnie, ale prześladował je pech, bowiem trzy piłkarski musiały opuścić boisko z powodu kontuzji. To zdezorganizowało grę zwłaszcza w środkowej strefie. Na kwadrans przed końcem było 0:2 i kontaktowa bramka mogłaby zmienić obraz spotkania. Niestety w końcówce nasza defensywa popełniła błędy bezwzględnie wykorzystane przez rywalki, stąd tak wysoka porażka.

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Śląskie 0:6 (0:3)

Kolejna lekcja, która mamy nadzieje zmobilizuje pilkarki z Warmii i Mazur do treningów, bo reprezentacje innych regionów są daleko w przodzie. Mecz do jednej bramki. Wynik jest wymowny. Tym razem kontuzji doznała Natalia Kłosek. która musiała opuścic boisko. Oczywiście ten wynik eliminuje druzyne z walki o wysokie miejsca.

III dzień

Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 1:9 (0:3)

Bramka: Weronika Dziadura

Przetrzebiony kontuzjami i zdołowany poprzednimi wynikami zespół Warmii i Mazur  jest dla rywalek bardzo łatwym łupem. Reultat meczu mówi wszystko. W turnieju dziewcząt gra się do końca o miejsce i poprzedają to półfinały. Trudno będzie zmontować jedenastke na następne spotkania.

Srefa 5-8

IV dzień

Warmińsko-Mazurskie – Lubuskie 1:1 (0:1)  rzuty karne 5:4

Po trzeciej bardzo dotkliwej porażce grupowej dziewczęta były bardzo zdenerwowane  i w piątkowy wieczór padły ostre slowa. Okazało się to lepsze niż chodzenie po kątach i kumulowanie w sobie złości. W każdym razie w sobotę zawodniczki Warmii i Mazur otworzyły nowy rozdział w tym turnieju. Zagrały z Zielona Górą dobre spotkanie, biorąc pod uwagę aktualne mozliwości. Połowa zespołu jest kontuzjiwana, mimo to wszystkie dały z sibie maksimum i choć rywalki uzsyskały prowadzenie, później mecz ułożył sie po naszej myśli. Tuz po przerwie wyrównała Natalia Kulwicka, a potem doszlo do konkursu rzutów karnych, który wygraliśmy 5:4. Zagramy więc o 5 miejsce i jeśli je zajmiemy to bedzie duży sukces. Szóste mamy już  zagwarantowane i to też trzeba docenić. Rywalki w grupie były zdecydowanie za mocne jak na nasze mozliwości, choć tak wysokich porażek sie nie spodziewaliśmy.

V dzień

o 5 miejsce

Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 1:2 (0:0)

Bramka: Naralia Kulwicka

Nasze dziewczęta otrząsnęły sie o wysokich porażkach w eliminacjach. Z Małoplska przegrały w grupie 1:9, a w meczu o 5 miejsce zaledwie 1:2. Szkoda, że po dwóch błędach straciliśmy bramki. W ostatnich minutach osiągnęlismy przewagę, Natalia Kulwicka zdobyła kontaktowego gola, ale na więcej zabraklo sił i czasu. Tym bardziej, że z gry wyeliminowana została przez kontuzje Iwona Abramczyk. Nie da sie ukryć, że zawodniczki otrzymały w tym turnieju surową lekcję. Oby trenerzy wszystkich kobiecych zespołów na Warmii i mazurach wyciagnęli z tego wnioski. Dlaczego w zespole było tyle kontuzji. Czy to tylko pech? Poza tym nie możemy od razu przyjmować postawy, że u nas jest mało drużyn i nie mamy szans w walce z innymi regionami. Usprawiedliwianie tym porażek 0:6 czy 1:9 do niczego nie prowadzi. Po prostu trzeba więcej trenować i doskonalić się. Tylko w ten sposób możemy zmniejszy dystans do czołówki.

Grupa A

Wielkopolski ZPN – Warmińsko – Mazurski ZPN 5-0

Śląski ZPN – Małopolski ZPN 2-2 rz. karne 4-5

Warmińsko – Mazurski ZPN – Śląski ZPN 0-6

Wielkopolski ZPN – Małopolski ZPN 4-1

Warmińsko – Mazurski ZPN – Małopolski ZPN 1-9

Wielkopolski ZPN – Śląski ZPN 0-2

Tabela

1. Śląski ZPN    3  7  10- 2

2. Wielkopolski ZPN  3  6  9- 3

3. Małopolski ZPN  3 4  12- 7

4. Warmińsko – Mazurski ZPN  3  0 1- 20

Grupa B

Mazowiecki ZPN – Opolski ZPN 5-0

Lubelski ZPN – Lubuski ZPN 0-0 rz. karne 2-0

Opolski ZPN – Lubelski ZPN 2-5

Mazowiecki ZPN – Lubuski ZPN 1-0

Opolski ZPN – Lubuski ZPN 1-1

Mazowiecki ZPN – Lubelski ZPN 4-1

Tabela

1. Mazowiecki ZPN 3  9  10-1

2. Lubelski ZPN 3 4  6-6

3. Lubuski ZPN 3  2  1-2

4. Opolski ZPN 3  1  3-11

Mecze od V-VIII miejsca

Małopolski ZPN – Opolski ZPN 2-0

Lubuski ZPN – Warmińsko – Mazurski ZPN 1-1 rzuty karne: 4-5

o 5 miejsce

Małopolski ZPN – Warmińsko – Mazurski ZPN 2-1

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x