Osiem bramek Constractu – Worek rozwiązał się w końcówce

Efektownym zwycięstwem Constractu Lubawa nad Red Dragons Pniewy 8:2 (2:1) zakończył się niedzielny (5 grudnia) mecz ekstraklasy futsalu. Gospodarze wygrali wprawdzie wysoko, ale do 27 minuty było tylko 2:1, a wcześniej to goście objęli prowadzenie. Końcówka spotkania w wykonaniu lubawian była jednak imponująca, a skuteczność w tym okresie godna podziwu. Constract zajmuje trzecie miejsce w tabeli, w walce o medale liczy się czwórka, ale do końca jeszcze daleko.

KS Constract Lubawa – Red Dragons Pniewy 8:2 (2:1)

0:1 – Storozhuk (4), 1:1 – Raszkowski (12 karny), 2:1 – De Lara (14), 3:1 – Daniel (27), 4:1 – Pedrinho (32),5:1 – Raszkowski (33), 6:1 – Daniel (36), 7:1 – Grubalski, (37), 7:2 – Błaszyk (39), 8:2 – De Lara (40)

KS Constract Lubawa: G. Okuniewski (Kornat) – Piórkowski, Raszkowski, J. Okuniewski, Sendlewski, Daniel, De Lara, Madziąg, Kaniewski, Ossowski, Pedrinho, Grubalski, Kriezel

Red Dragons Pniewy: Błaszczyk (R. Roj) – Skrzypek, Gładyszewski, Miałkas, Pautiak, Perković, Kostecki, Storozhuk, Stankowiak, Hoły, Błaszyk, M. Roj

Na początku szczęście uśmiechnęło się do gości. Po rykoszcie piłka wpadła do siatki lubawian i było 0:1. Do przerwy gospodarze odrobili straty z nawiązką, ale wynik 2:1 nie dawał żadnej gwarancji. Trochę dała bramka zdobyta przez Daniela w 27 min. Nic nie zapowiadało emocjonującej końcówki tym bardziej, że Constract panował nad sytuacją. Tymczasem w ostatnich ośmiu minutach lubawianie urządzili sobie festiwal . Strzelili aż pięć bramek. To tylko świadczy o ich dużych możliwościach. Obu potwierdzili je w najważniejszych meczach sezonu.

Legia Warszawa – AZS UW Wilanów 2:7

Dreman Opole Komprachcice – Red Devils Chojnice 3:1

Górnik Polkowice – FC Toruń 1:5

AZS UG Gdańsk – Słoneczny Stok Białystok 6:6

Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice 5:2

Constract Lubawa – Red Dragons Pniewy 8:2

Clearex Chorzów – Futsal Team Brzeg 4:3

LSSS Lębork – Futsal Leszno 4:3