Ostre strzelanie Constractu – Po demolce oszczędzili rywali

Zespół Constractu Lubawa odniósł w trzeciej kolejce ekstraklasy futsalu trzecie zwycięstwo. Pokonał w sobotę (25 września) we własnej hali Red Devils Chojnice 9:1 (7:0). Aż dziw, że nie doszło do dwucyfrówki, skoro po 11 minutach gospodarze prowadzili 7:0. Później tempo spadło, tak jakby lubawianie chcieli oszczędzić przeciwnika. Przy stanie 9:0 pozwolili rywalom na zdobycie honorowej bramki.

KS Constract Lubawa – Red Devils Chojnice 9:1 (7:0)

1:0 -Jakub Raszkowski (2), 2:0 – Kacper Sendlewski (6), 3:0 – Sebastian Grubalski (6), 4:0 – Tomasz Kriezel (7), 5:0 – Silva (10), 6:0 – Sebastian Grubalski (11), 7:0 – Sebastian Grubalski (11), 8:0 – Sebastian Grubalski (24), 9:0 – Bartłomiej Piórkowski (29), 9:1 – Patryk Laskowski (36)

KS Constract Lubawa: Casagrande – Madziąg, Sendlewski, Kaniewski, Andre Luiz, Grubalski, Piórkowski, Silva, Kriezel, Ossowski, Luan, Raszkowski, Mesa.

Red Devils Chojnice: Kartuszyński, Kąkol – Pastars, Sobański, Nehela, Laskowski, Świtoń, Seniuk, Magalhaes, Sole.

Gospodarze rozpoczęli z wielkim impetem zaskakując przeciwników skutecznością. W ciągu 11 minut siedem razy trafili do siatki. Uznali, że to wystarczy. Po przerwie podwyższyli na 9:0 i gdy wszyscy oczekiwali dwucyfrówki to goście zdobyli bramkę, która złagodziła gorycz porażki. Oczywiście w większości czasu gry lubawianie grali na pół gazu, ale widać, że są w formie. To optymistyczny znak przed meczami z czołówką tabeli.