Otwarta gra stomilanek w Lublinie – Te przeklęte błędy w obronie…

W ostatnim w tym roku spotkaniu II ligi piłkarski olsztyńskiego Stomilu przegrały na wyjeździe z liderem rozgrywek Widokiem Lublin 1:4 (1:3). Tak jak w poprzednich spotkaniach zespół Dariusza Maleszewskiego prowadził otwartą grę, objął nawet prowadzenie w 20 minucie po celnym strzale Marioli Obidowskiej. Potem jednak banalne błędy w obronie pozwoliły zawodniczkom z Lublina błyskawicznie odrobić straty. Ostatecznie porażka 1:4 (1:3) jest dość wysoka, gra była dużo lepsza, ale futbol to nie jazda figurowa.

Widok Lublin – Stomil Olsztyn 4:1 (3:1)

0:1 – Mariola Obidowska (20), 1:1 – (30), 2:1 – (35), 3:1 (39), 4:1 – (70).

Stomil Olsztyn: Monika Zawrotna (80 Weronika Wieżynis), Kamila Mielnik (65 Paulina Kowalska), Małgorzata Piotrak, Aleksandra Madanecka (55 Olivia Gołębiowska), Beata Homza (65 Weronika Dziadura), Marta Smolińska (70 Patrycja Krzywonos), Weronika Kostewicz, Ewelina Balcewicz, Iwona Abramczyk, Aleksandra Apanasewicz (55 Agnieszka Brzozowska-Stańczyk), Mariola Obidowska.

Mecz dla olsztynianek rozpoczął się doskonale. Grały bez kompleksu, długo utrzymywały się przy piłce, a w 30 minucie po dobrej akcji i celnym uderzeniu Marioli Obidowskiej uzyskały nawet prowadzenie. Z całą pewnością rozdrażniło to pewne siebie liderki, które ruszyły do bardziej energicznych ataków. Będąc pod presją stomilanki zaczęły popełniać błędy w obronie, a to mściło się okrutnie, bowiem w krótkich odstępach czasu rywalki trzykrotnie trafiły do siatki rozstrzygając tym samym losy spotkania.

Po przerwie trenera Dariusz Maleszewski zadecydował się na wiele zmian, lubliniankom udało się jeszcze zdobyć jedną bramkę. W sumie z trudnego wyjazdu olsztynianki wracają bez punktów, ale swą odważna grą mogły zaimponować. W lidze punkty zdobywa się przede wszystkim dzięki dobrej defensywie i ta formacja musi unikać takich potknięć jak w Lublinie.