Paged Orange Morąg Cup 2012 – „Jedenastki” specjalnością gospodarzy

W miniona sobotę (23 czerwca) na Stadionie Miejskim w Morągu rozegrano Turniej Piłkarski „PAGED ORANGE MORĄG CUP 2012”. Rywalizowały w nim czołowe zespoły województwa warmińsko-mazurskiego rocznika 2001 i młodsi. Gospodarze okazali się mało gościnni zdobywając główne trofeum imprezy. W eliminacjach grupowych odnieśli komplet zwycięstw, ale w półfinale i finale trafili na godnych siebie przeciwników. Przy remisach o zwycięstwie decydowały konkursy rzutów karnych, a w tym elemencie młodzi morążanie okazali się dużo skuteczniejsi od przeciwników.

 

Dużo emocji dostarczył kibicom ,ecz półfinałowy: Huragan – Jeziorak Iława. Po remisie 1:1 dopiero czwarta dodatkowa seria rzutów karnych rozstrzygnęła o awansie morążan z wynikiem 6:5. W drugim półfinale DKS 1 Dobre Miasto wygrał z NAKI 1 Olsztyn 2:0
Finałowy mecz „odwiecznych” rywali nie przyniósł bramek i o zwycięstwie zadecydowały znowu”jedenastki”. Po półfinałowej „rozgrzewce” Paged Huragan Morąg wykonywał je bezbłędnie i wygrał najważniejsze spotkanie w turnieju 3:2.
 

Kolejność:

1. PAGED HURAGAN Morąg
2. DKS 1 Dobre Miasto
3. NAKI 1 Olsztyn
4. JEZIORAK Iława
5. SYRENA Młynary
6. NAKI 2 Olsztyn
7. CONCORDIA Elbląg
8. DKS 2 Dobre Miasto

Oprócz rywalizacji na boisku, przeprowadzono konkurs drużynowy sprawności piłkarskiej oraz, z okazji trwających w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej, turniej wiedzy o Euro 2012. Sztafety sprawnościowe zdecydowanie, z bardzo dużą przewagą punktową, wygrała drużyna PAGED HURAGAN Morąg natomiast w turnieju wiedzy o EURO chłopcy wykazali się dużymi wiadomościami i trzeba było zrobić aż 5 rund konkursu, aby wyłonić 3 najlepszych uczestników, a zostali nimi:

Patryk Romejko – PAGED HURAGAN Morąg
Kacper Przydalski – CONCORDIA Elbląg
Miłosz Biener – JEZIORAK Iława

Zwycięzcy konkursów sprawnościowych i wiedzy o Euro otrzymali nagrody rzeczowe – upominki od sponsorów.
 

Na zakończenie turnieju wybrano i nagrodzono statuetkami również najlepszych zawodników:

bramkarz – Dawid Chmurzyński – PAGED HURAGAN Morąg
obrońca – Wiktor Perlejewski – SYRENA Młynary
pomocnik – Aleksander Szczerbak – DKS 1 Dobre Miasto
piłkarz – Filip Witkowski – JEZIORAK Iława
król asyst – Klaudiusz Krasa – PAGED HURAGAN Morąg
król strzelców – Jakub Studnia – NAKI 1 Olsztyn

Skład zwycięzców: Dawid Chmurzyński, Patryk Romejko, Klaudiusz Krasa, Jakub Stankiewicz, Rafał Stefański, Kamil Buta, Łukasz Szramowski, Sebastian Nieckarz, Robert Rozkowiński, Szymon Tołwiński, Radek Jastrzębowski, Czarek Januszkiewicz.

Organizatorzy, którymi byli rodzice zawodników gospodarzy, dziękują za wsparcie: Fundacji Orange – główny sponsor imprezy, Panom Jakubowi Kołpuciowi, Kamilowi Kołtkowi, Andrzejowi Niewiadomskiemu, Robertowi Witkowskiemu, Zarządowi Klubu Huragan Morąg oraz Paged Sklejka.

{AdmirorGallery}page27{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x