Piekny sukces Naki (1998) w Suwałkach – Zacięte boje z Kownem

Piękny sukces odnieśli młodzi futboliści UKS Naki. Olsztynianie wygrali VII Międzynarodowy Halowy Turniej w Suwałkach, a dodatkowym bonusem jest indywidualna nagroda przyznana Michałowi Szłykowiczowi – najlepszemu zawodnikami imprezy. Piłkarze Naki rozkręcali się z meczu na mecz. Przegrali pierwszy z drużyną Kowna, z którą później spotkali się w wielkim finale i zrewanżowali się rywalom. Po emocjonującym przebiegu zwyciężyli 2;1 i w nagrodę przyjechali z pięknym pucharem, który wzbogaci klubowa kolekcję.

Głos ma trener Naki Olsztyn Dariusz Sułkowski

Na miejscu stawiły się silne ekipy m. in. z Litwy, Białegostoku a także sami gospodarze wystawili dwie wyróżniające się drużyny Wigry Suwałki. W tym doborowym składzie znalazły się również dwie drużyny z naszego województwa: Rominta Gołdap oraz NAKI 98 trenowane przez  Dariusza Sułkowskiego.

Zespół Naki 98 pojechał w mocno okrojonym składzie lecz nie przeszkodziło to w odniesieniu sukcesu i zajęciu I miejsca w silnie obsadzonym turnieju. Drużyna pojechała w składzie: Kacper Żukian, Michał Szłykowicz (indywidualna nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju), Tomasz Panek, Bartosz Salwowski, Wiktor Gaweł, Adam Zgliński.

Piłkarze Naki rozkręcali się z meczu na mecz. Pierwszego dnia zmierzyliśmy się m. in.z przeciwnikami z Kowna- silną drużyną Mistrzostwa Sportowego, Wigry II Suwałki, Romintą Gołdap. Mecze były rozgrywane na dużej nowoczesnej sali i  trwały po 20 min. Pierwszym przeciwnikiem była ekipa Kowno ’98. Po bardzo dobrym początku i prowadzeniu w 19 minucie 5-3 wynik spotkania wydawał się być przesądzony lecz ostatnie 60 sek. przyniosło naszym przeciwnikom dwie kuriozalne bramki i wygraną 6-5 dla Litwinów. Bramki w tym meczu strzelali: Wiktor Gaweł 3, Tomasz Panek, Michał Szłykowicz.

Do drugiego meczu przystąpiliśmy już lekko zmęczeni (graliśmy z jednym rezerwowym) a naszym przeciwnikiem była drużyna gospodarzy, która wygrała pierwszy mecz z Rominta Gołdap 9-1. Mieliśmy pewne obawy czy wystarczy nam sił. Pierwsze minuty dały nam szybką odpowiedź, iż jesteśmy drużyną lepszą. Po 10 minutach prowadziliśmy już 4-0, wydawać by się mogło, iż wynik spotkania jest już przesądzony. Nic bardziej złudnego ponieważ w 15-tej min. to nasza drużyna stanęła a przeciwnicy zaczęli strzelać bramki (w tym jedna bramka samobójcza). W 4 min. wynik spotkania zmienił się na 4-4. W następnej naszej akcji strzelamy na bramkę a piłka odbija się od słupka i gospodarze w szybkiej kontrze wychodzą na prowadzenie. Bartosz Salwowski strzela ze środka na bramkę i pada gol wyrównujący. Bramki w tym meczu strzelali: Wiktor Gaweł, Adam Zgliński 2, Michał Szłykowicz, Bartosz Salwowski.

Kolejny mecz to spotkanie z Romintą Gołdap, mecz bez większej historii wygrywamy pewnie 9-1, strzelając wszystkie 10 bramek. Na listę strzelców wpisali się: Adam Zgliński 3, Wiktor Gaweł 3, Bartosz Salwowski, Michał Szłykowicz, Tomasz Panek.

Drugiego dnia mecze półfinałowe to NAKI 98 – Wigry I Suwałki i Kowno I – Piast Białystok. Pierwsi na plac boju wyszli gospodarze z Naki 98. Mecz od początku był bardzo emocjonujący i zacięty. Jako pierwsi w tym meczu strzeliliśmy bramkę (Wiktor Gaweł) dając nam prowadzenie, była to 16 min. Przez cały czas trwała zacięta walka pod obiema bramkami, po jednej z akcji pod naszą bramką i rykoszecie Żukian był bez szans. Wynik spotkaniu już do końca nie uległ zmianie, więc o wejściu do finału decydowały rzuty karne. W rzutach karny świetnie spisał się Kacper Żukian broniąc 3 z 4 karnych. Dla naszej drużyny karne strzelili Michał Szłykowicz i Tomasz Panek, czym zapewnili nam udział w finale.

W drugim półfinale mecz zakończył się również wynikiem remisowym 2-2.  W rzutach karnych lepsi okazali się Litwini z Kowna wygrywając 2-1. W meczu o trzecie miejsce spotkały się Wigry I Suwałki z Piastem Białystok. Gospodarze walczyli zacięcie, lecz nie sprostali lepiej grającym zawodnikom Piasta, którzy wygrali 2-1 i zajęli III miejsce w turnieju.

Mecz finałowy zaczęliśmy bardzo ostrożnie od dobrego ustawienia w obronie i liczyliśmy na szybkie wyjścia z kontrami. Do 14 minuty wynik spotkania nie ulegał zmianie, dopiero po trafnym strzale Bartosza Salwowskiego pod poprzeczkę wynik spotkania zmienia się na 1-0 dla nas. W ciągu dwóch kolejnych minut nasz przeciwnik strzela bramkę wyrównującą, mamy 1-1. Kolejne minuty to walka o każdy centymetr boiska i wtedy zostaje sfaulowany „Salwa”. Do piłki podchodzi sam poszkodowany i pięknym strzałem w samo okienko bramki drużyny z Kowna ustala wynik spotkania na 2-1. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie, więc mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w  turnieju.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został nasz zawodnik Michał Szłykowicz, ale na słowa uznania zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy w okrojonym składzie stawili czoła dobrze grającym ekipom Wigier i Kowna.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za dobrze zorganizowane zawody.

Eliminacje

Naki Olsztyn – Kowno I 5-6 (Gaweł 3, Panek, Szłykowicz)

Wigry Suwałki II –  Rominta Gołdap 9-1

Naki Olsztyn – Wigry Suwałki II 5-5 (Zgliński 2, Gaweł, Szłykowicz, Salwowski)

Rominta Gołdap – Kowno I 1-18

Wigry Suwałki II – Kowno I 2-12

Naki Olsztyn – Rominta Gołdap 9-1 (Gaweł 3, Zgliński 3, Salwowski, Szłykowicz, Panek)

Tabela:

1 Kowno I  3  9  36:8

2 Naki Olsztyn  3  4  19:12

3 Wigry I Suwałki 3  4  16:18

4 Rominta Gołdap  3  0  3:36

mecze półfinałowe

Wigry I Suwałki – NAKI 98 1-1 karne 1-2 (bramka Gaweł)

Piast Białystok – Kowno I 2-2 karne 1-2

Mecz o VII miejsce

Rominta Gołdap – Alytus 1-1 karne 3-4

Mecz o V miejsce

Kowno 99′ – Wigry II Suwałki 1-3

Mecz o III miejsce

Wigry I Suwałki – Piast Białystok 1-2

Mecz finałowy

NAKI 98 – Kowno 98 2-1 (bramki Salwowski 2)

Najlepszym zawodnikiem Międzynarodowego Turnieju w Suwałkach został Michał Szłykowicz

Naki Olsztyn: Kacper Żukian, Tomasz Panek, Adam Zgliński, Michał Szłykowicz, Wiktor Gaweł, Bartosz Salwowski, trener Dariusz Sułkowski.

{gallery}kowno6{/gallery}

Legia Cup 2002 – Lepsza gra niż miejsce

Drużyna Naki – rocznik 2002, wystąpiła na ogólnopolskim turnieju w Warszawie, gdzie większość grających drużyn to młodzieżowe grupy klubów z ekstraklasy. Obsada imprezy więc bardzo mocna. Olsztynianie grali dobrze, ale zabrakło im trochę zdecydowania i…szczęścia, bowiem spotkania przegrywali minimalnie. Ostatecznie zajęli  9 miejsce, ale zebrali sporo doświadczeń i następnym razem na pewno będzie lepiej.

Naki Olsztyn: Konrad Gotowski, Szymon Nakielski, Kuba Kapuściński, Grzesiek Zdrada, Hubert Mazurek, Filip Dymerski, Rytelewski Łukasz, Kuba Sulek, Kuba Chojnowski.

WYNIKI:

Naki – Śląsk Wrocław 0:1
Naki – Legia I Warszawa1:1 (gol: Ł.Rytelewski)
Naki – Lechia Gdańsk0:1
Naki – GKS Bełchatów 0:0
Naki – Widzew Łódź 1:2 (gol: H.Mazurek)

Półfinał 9/12
Naki – Victoria Bartoszyce 2:0

Mecz o 9 miejsce
Naki – Zawisza Bydgoszcz 2:2 k.3:1 (gole: Ł.Rytelewski, G.Zdrada)

Turniej wygrała drużyna Lechii Gdańsk, wygrywając w finale z Motorem Lublin 1:0.
Natomiast w meczu o 3 miejsce Śląsk Wrocław pokonał Widok Skierniewice 2:0.

Dominacja Naki (2000) w Gietrzwałdzie

W gali gietrzwałdzkiego Gimnazjum turniej halowy rozegrały zespoły olsztyńskie (rocznik 2000). Imprezę zdominowały drużyny Szkółki Andrzeja Nakielskiego,

Kolejność:

1 Naki I Olsztyn

2 Naki II Olsztyn

3 OKS 1945 Olsztyn (trener Aziewicz)

4 OKS 1945 Olsztyn (trener Mierzejewski)

5 OKS Stomil

Naki I Olsztyn Piotr Wanda, Piotr Dominik, Kuba Brych, Cezary Dworzański, Karol Kuraśkiewicz, Kacper Lipiński, Filip Skalski, Damian Lubak, Kacper Szczudliński

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x