Pieniądze tu, pieniądze tam – Żeby tylko źródełko nie wyschło

Po tylu latach przypatrywania się ligowej piłce nic mnie w niej nie zdziwi: ani przekręty, ani kolejki cudów. Zastanawiające jest jedno. Dlaczego to wszystko tolerujemy. Ostatnio wybuchała afera w III lidze podlasko warmińsko-mazurskiej, bo kluby na czas nie uregulowały należności za otrzymane na boisku przez zawodników żółte kartki.  Kiedyś PZPN sobie wymyślił, że jest to doskonałe źródło dochodu

Biorąc pod uwagę, że w każdy weekend w kraju odbywają się dziesiątki tysięcy meczów, po pewnym czasie zbierze się ogromna grupa delikwentów, którzy muszą wpłacić do regionalnych związków  określony haracz, bo jeśli nie, zespół zostaje ukarany walkowerem. Taka kara umowna obowiązuje po otrzymaniu przez zawodnika trzeciej (potem szóstej) żółtej kartki, by mógł zagrać w następnym spotkaniu. Najśmieszniejsze, a może najbardziej tragiczne jest to, że po czwartym kartoniku i tak pauzuje. To tak jakby płaciło się podatek za to, że się oddycha.

W mniemaniu pomysłodawców wymyślenie takiej kary miało być uderzeniem w kieszeń boiskowych drani i zmotywowania ich do zmiany zachowań. Idea wyjątkowo populistyczna, tylko każdy chyba zdawał sobie sprawę, że za zawodnika karę zapłaci klub. Jak wiadomo, futbolista w Polsce to święta krowa, z którą obchodzić się trzeba jak z jajkiem, bo nie daj Boże się obrazi nie będzie chciał grać.

I tak bez większych oporów znaleziono następne źródełko ograbiania klubów, utrzymywanych w większości przez samorządy, bo przecież w III lidze, nie mówiąc o niższych klasach, sponsorów jako takich nie ma.

PZPN i jego regionalne macki niepodzielnie korzystają z przywilejów ochronnych UEFA i Euro 2012. Możemy się spodziewać kolejnych tego typu pomysłów, bo akurat to wychodzi im najlepiej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x