Pod Wawelem Cracovia – W Olecku Czarni w noworocznym meczu

W Krakowie Cracovia I pokonała Cracovię II 5:1 w tradycyjnym meczu noworocznym (pierwsza bramkę zdobył Przemysław Kita), natomiast w Olecku Czarni wygrali z „Resztą Świata” 5:3, a premierowego gola na Warmii i Mazurach uzyskał Daniel Bogdanowicz)

Pod Wawelem gra się w Nowy Rok od niepamiętnych czasów, w Olecku pomysł rozgrywania takich spotkań narodził się przed końcem 1999 roku, kiedy to ówczesny trener (oraz obecnie dyrektor oleckiego MOSiR-u – red.) Czarnych Olecko Andrzej Kamiński (który jako jedyny występował we wszystkich spotkaniach – red.) wraz z bramkarzem oleckiego zespołu Robertem Antkiewiczem wpadli na pomysł, aby podobnie jak Cracovia rozgrywać w samo południe pierwszy mecz w nowym roku.

Tradycja została więc podtrzymana. Piętnaste już spotkanie przyniosło sporo emocji i dużo dobrej zabawy, a 8 zdobytych bramek zadowoliło wiernych sympatyków futbolu w mieście.

Bramki zdobywali: dla Czarnych: Daniel Bogdanowicz , Franek Antkiewicz – 2 (najmłodszy piłkarz na boisku), Tomasz Opanowski (bramka samobójcza) i Jakub Kozłowski, dla rywali: Robert Smyk (karny), Grzegorz Karaś, Patryk Wądołowski.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Czarni Olecko Olecko Piłeczka Pisz

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x